Šilutėje 10 minučių siautė uraganas

uraganas nulenke matuokliPirmadienio rytą, kai vieni šilutiškiai dar saldžiai miegojo, o kiti jau klausėsi už langų tyliai šniokščiančio lietaus, Šilutėje prasiautė… uraganas.

Stebėtiną vietą „pasirinko“ ši gamtos stichija – jėgą demonstravo tiesiog Šilutės meteorologams prieš akis – Hidrometeorologijos stoties teritorijoje.

Uraganas siautė vos 10 minučių – nuo 6.47 val. iki 6.57 val. Tuo metu Hidrometeorologijos stoties įrengimai parodė, kad vėjo greitis pasiekė net 39,9 metrus per sekundę. Priminsime, kad žymiojo uragano „Anatolijus“ metu vėjo greitis siekė 40 m/s.
Uraganiniu vadinamas vėjas, kai jo greitis viršija 33 m/s.

Hidrometeorologijos stoties viršininkas Igor Osadčij sakė, jog pagal vėjo greitį šis reiškinys turėtų būti priskirtas uraganui. Bet pagal trukmę ir apimtą teritoriją jis turėtų būti vadinamas škvalu.

Vakarykštis uraganas (škvalas) buvo trumpalaikis ir siautė mažoje teritorijoje: staiga smarkiai sustiprėjęs vėjas Hidrometeorologijos stotyje nulenkė vieną metalinį vėjarodžio stiebą ir nuūžė link šalia esančio miškelio. Čia nulaužęs vieną nedidelį medį ir kelias stambesnes šakas išsikvėpė. Spėjama, kad jo nueitas kelio ruožas buvo vos 200-300 metrų.

„Mus pakrikštijo“, – juokavo I.Osadčij.

Kad panaši gamtos stichija būtų prasiautusi ir kitose rajono vietose, informacijos nėra. Savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas tokį reiškinį pavadino lokaliniu, katastrofiniu, meteorologiniu reiškiniu.

Niekas iš gyventojų, pasak R.Renčeliausko, pagalbos neprašė.