Šilutėje į mokyklą eis ir metalinis pirmokas

SKULPTURA PIRMOKASVisuomenines mero pavaduotojo pareigas einantis Algirdas Balčytis parengė dar vieną siurprizą šilutiškiams – rugsėjo 1 dieną prie Pirmosios gimnazijos juos pasitiks metalo plastikos skulptūra „Pirmokas“.

Šios skulptūros maketą A.Balčytis jau porą mėnesių laiko savo kabinete Savivaldybėje ir klausinėja visų lankytojų nuomonių apie sumanymą. 

A.Balčytis sakė, kad skulptūra jau pagaminta, jos pastatymo dokumentai – projektas, įvairūs derinimo dokumentai – jau sutvarkyti. Todėl belieka atlikti organizacinius ir techninius darbus, kad ji atsistotų į parinktą vietą.

A.Balčytis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad sumanymą apie skulptūrą prie Pirmosios gimnazijos jis brandino nemažiau kaip trejus metus. Buvo atlikta nemažai eskizų, skulptūros maketas rodytas daugeliui pažįstamų ir nepažįstamų žmonių. Pagaliau apsispręsta sumanymą įgyvendinti.

Skulptūros „Pirmokas“ autorius ir gamintojas – klaipėdietis kalvis – skulptorius Linas Leščiauskas. Tas pats menininkas, sukūręs miestelėnų jau pamėgtą žuvies skulptūrą, kurią vasaros pradžioje per miesto šventę padovanojo buvę rajono merai A.Balčytis, Šarūnas Laužikas, Arvydas Jakas ir Virgilijus Pozingis.

Naujoji skulptūra bus apie trijų metrų aukščio. Joje pavaizduotos suaugusiojo ir vaiko figūros, pridengtos skėčiu.

A.Balčyčio nuomone, Šilutė privalo būti graži ir įdomi. Todėl jis ir ėmėsi iniciatyvos, kad mieste atsirastų daugiau skulptūrų. Jis norėtų, kad įvairius Šilutės kampelius papuoštų dar bent pora dešimčių skulptūrų, kurios džiugintų miestelėnų ir svečių akį, pagyvintų aplinką. Todėl prie iniciatyvos puošti Šilutę A.Balčytis kviečia prisidėti daugiau bendraminčių. Svarbi ne tik galimybė prisidėti materialiai, svarbu turėti ir puikią idėją.