Šilutėje ir seniūnijose: nors gėlės brangios, vietiniai savo miestelius puošia

Kasmet mūsų akis džiuginančias Šilutės rajono gyvenviečių viešąsias erdves puošia įvairiausi gėlynai, kurių priežiūra rūpinasi vietos seniūnijos. Tiesa, tą puošybą finansuoja rajono savivaldybė, o gaunamų lėšų dažniausiai nepakanka. Tokiu atveju seniūnijos rašo projektus, prašo paramos bei džiaugiasi vietinių gyventojų dosnumu. Šilutės rajono seniūnijų atstovai atskleidžia, kad puošnių erdvių kasmet daugėja.

Mieste daugėja puošnių erdvių

Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas pasidalijo, kad šiemet pagal projektą buvo naujai sutvarkytas „Šeimos skveras“. Skveras dabar tvarkingas, apsodintas gėlėmis. „Pravažiuojant matosi, kad skvere pilna šeimų su vaikais“ – džiaugėsi specialistas.

Naujai gėlėmis buvo apsodintas ir skverelis prie Hermano Zudermano paminklo, atnaujinta aplinka prie rajono savivaldybės pastato, parkas šalia renovuojamo Kultūros ir pramogų centro bei kitos erdvės.

Kaip ir kasmet, apsodinti takai vedantys į seniūnijos pastatą, o tarp puošnių takų jau aštuntus metus tupi ryškiaspalvis drugelis.

Tiesa, specialistas priduria, kad Šilutėje dar tikrai yra plotų, kuriuos būtų galima papuošti. Šiuo klausimu tariamasi su šios srities specialistais, ir ateityje žadama prie miesto grožio puoselėjimo paskatinti prisidėti ir vietos verslininkus. Šiuo metu miesto gėlynų priežiūra rūpinasi UAB „Šilutės komunalininkas“ darbuotojai.

Puošiasi Švėkšna, Vainutas, Žemaičių Naumiestis

Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio teigimu, šiemet Švėkšnoje galima pasidžiaugti dviem naujais akcentais. Prie miestelio centre esančio laikrodžio buvo įrengtas rožynas, o ant Vilkėno gatvėje esančios atraminės tvoros sukabinti žydinčių gėlių vazonai. Visi kiti gėlynai miestelio erdvėse jau daug metų išlieka tie patys, tik kasmet atnaujinami vis naujomis gėlėmis.

Žemaičių Naumiesčio seniūnijos specialistė Vaidilutė Dūdienė irgi pasidžiaugia, kad daug šio miestelio viešųjų erdvių pavyko papuošti gėlynais. Norint tuo įsitikinti tiesiog tereikia atvykti į miestelį ir čia pasivaikščioti. Specialistė džiaugiasi ir tuo, kad neseniai miestelyje vykdytas projektas, kurio metu už gautas lėšas buvo nupirkta bei pasodinta apie 130 įvairiausių krūmų ir medelių.

V. Dūdienei antrina ir Vainuto seniūnijos viešojo administravimo specialistas Zigmas Venckus. Pasak jo, ir šiame miestelyje gėlių netrūksta, o labiausiai visų atvykstančiųjų akis jau nebe pirmi metai traukia ant kalvos serenčių žiedais išrašytas Vainuto vardas.

Seniūnijoms – po 200 eurų

Savivaldybė seniūnijų gražinimui skiria po 200 eurų, už kuriuos seniūnijos perka vienmetes gėles.

Suprantama, tokios sumos pirkti, apsodinti, o vėliau ir prižiūrėti įrengtus gėlynus – nepakanka. Pasak Švėkšnos seniūno A. Šepučio, ši miestelio priežiūrai skiriama suma – per maža. „Kas perka, tikrai žino kiek viskas kainuoja. O vien pasodinti gėlės neužtenka – jai ir vitaminų reikia, šiltų, globojančių rankų, priežiūros“, – kalba seniūnas. Todėl už paramą gėlių daigais bei pagalbą gražinant miestelį jis dėkoja dekoratyvinių augalų ūkio savininkei Ritai Tamašauskienei bei miestelio želdinių prižiūrėtojai Daivai Žemgulienei.

Gėlių brangumu guodžiasi ir Žemaičių Naumiesčio specialistė V. Dūdienė. Pasak jos, savivaldybė galėtų nepagailėti ir šimtu eurų didesnės sumos, nes į šiuo metu gaunamą sunku įsitekti. Ji dėkoja, kad prie miestelio žydėjimo prisideda gėlių ūkius turintys Arūnas ir Lina Šedžiai bei Arūnas ir Roma Balčiauskai.

Šyliškiai tvarkosi savarankiškai

Šiemet didelį, akmenimis sutvirtintą gėlyną įsirengė ir Šylių kaimo gyventojai. Nors kaimas gražus ir prižiūrimas, o tradicinės kaimo šventės „Gandro dovanos“ metu kasmet apdovanojami gražiausių sodybų savininkai, tačiau iki šiol kaime nebuvo įrengtas joks gėlynas. Tad šiemet Šylių kaimo bendruomenės „Švylys“ aktyvistai bendromis jėgomis ir pajamomis pirko gėles, vežė ir krovė akmenis, sodino. Ir dabar vos įvažiavus į Šylius dėmesį jau patraukia gražus gėlių kampelis.