Šilutėje išrinkta pirmoji Metų mokytoja

Ypatinga šiemetinė Mokytojo diena buvo Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojai Violetai Lukočienei – jai įteikta Metų mokytojo nominacija, premija ir dovana.

V. Lukočienei Metų mokytojo nominacija skirta už šiuolaikinių metodų taikymą, kūrybiškų asmenybių ugdymą ir puikius jos mokinių pasiekimus. Mokytoją sveikino Savivaldybės ir Švietimo skyriaus bei M. Jankaus mokyklos vadovai.

Šilutės rajono politikai kone visą praėjusią vasarą svarstė pasiūlymą įsteigti Metų mokytojo nominaciją. Daugiausia diskusijų kilo dėl to, kokio dydžio piniginę premiją skirti nominantui. Galiausiai nutarta skirti trijų minimalių mėnesio atlyginimų dydžio (šiuo metu tai yra 1926 eurai) piniginę premiją, o Metų mokytojo rinkimų nugalėtoją nutarta pagerbti Mokytojo dienos proga.
Metų mokytojo rinkimų komisija iš viso sulaukė šešių kandidatūrų, kurias siūlė rajono mokyklų bendruomenės.

Metų mokytojo nominaciją ir premiją taip pat siūlyta įteikti Šilutės Žibų pradinės mokyklos anglų kalbos mokytojai – ekspertei Renatai Ivaščenkienei, Šilutės meno mokyklos fortepijono mokytojai ekspertei Liudmilai Kašėtienei, Kintų pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Nijolei Sodonienei, Šilutės Vydūno gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei Lilijai Zdanevičienei ir Šilutės pirmosios gimnazijos anglų kalbos mokytojai metodininkei Kristinai Sodonienei. Šioms mokytojoms taip pat įteikti padėkos raštai ir dovanos.

V. Lukočienei Metų mokytojo nominacija ir premija skirta už šiuolaikinių efektyvių mokymo metodų naudojimą, kūrybiškos asmenybės ugdymą per gamtamokslinę patirtį ir puikius mokinių pasiekimus.
Kadangi dėl sparčiai plintančios COVID-19 infekcijos įprastinės Mokytojų dienos šventės Šilutėje šiemet nutarta nerengti, pasveikinti Metų mokytoją V. Lukočienę meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos atstovai nuvyko į M. Jankaus mokyklą. Kartu mokytojai įteiktas ir Savivaldybės suvenyras.