Šilutėje įvyko pirmosios nekontaktinio regbio pirmenybės

regbis f1Lapkričio 19 d. Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje vyko vaikų ir jaunučių nekontaktinio regbio pirmenybės „Pamario regbis“. Pirmenybėse varžėsi dviejų amžiaus grupių mergaitės ir berniukai iš aštuonių Lietuvos miestų.

Tai pirmosios nekontaktinio regbio pirmenybės, kurios buvo surengtos Šilutės mieste. Jas organizavo mūsų kraštietė Austėja Minkevičiūtė, jai talkino Klaipėdos regbio klubo „Klaipėdos kovos“ pirmininkas Donatas Streckis su savo komanda bei Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.  

Suvažiavo 17 komandų

Nuo 11 val. salėje vis daugėjo jaunųjų regbininkų, visi buvo linksmi ir gerai nusiteikę. Vaikai darė apšilimus bei klausėsi paskutinių trenerių nurodymų. Austėja Minkevičiūtė, kuri buvo ne tik pirmenybių organizatorė, bet ir šilutiškių treberė, į pirmenybes atsivedė dvi komandas.

Pagauti ir pakalbinti Austėją tądien buvo sunku, nes jos galvoje sukosi ne tik organizaciniai rūpesčiai bei išgyvenimas dėl savųjų komandų. Šalia jos vis sukiojosi mieli 2 metukų sūnūs – dvynukai Adam ir Kyle. 
 
Jaunučių grupėje varžėsi 9 komandos. Geriausiai sekėsi Panevėžio „KKSC – RK Klevas – Rožynas“ komandai, iškovojusiai pirmąją vietą. Antrąją ir trečią vietas užėmė dvi „SM Tauras – VRA“ komandos.

Vaikų kategorijoje varžėsi aštuonios komandos. Geriausią žaidimą pademonstravo äSM Tauras – VRAō mažieji žaidėjai. Antrąją vietą užėmė Panevėžio „KKSC – RK Klevas – Rožynas“, treti liko klaipėdiečiai – RK „Klaipėdos kovos“.

Varžybos – geriausias būdas patikrinti jėgasregbis f

Nors Šilutės regbininkai ir neužėmė prizinių vietų, bet jiems varžybos buvo puiki patirtis bei pasiruošimas kitoms varžyboms. Pasak trenerės Austėjos, mažųjų grupę sudarė nemažai naujokų, o jos tikslas buvo juos supažindinti su varžybų tvarka, su regbininkais iš kitų miestų bei leisti vaikams pasitikrinti savo jėgas per rungtynes. Trenerė džiaugėsi, kad po kiekvienų rungtynių (jas žaidė ketverias) mažieji auklėtiniai žaidė vis geriau.

Vyresniųjų grupės laukė nemenkas iššūkis! Jie varžėsi su kontaktinio regbio atstovais, kurie save jau yra išbandę Lietuvos čempionato kovose.

Trenerę labai džiugino tai, kad komandų rezultatai beveik nesiskyrė, kaip ir žaidimo kokybė.

„Gal nesusitvarkėme su jauduliu ir padarėme nemažai žioplų klaidų prie taškų pelnymo linijos, bet esu labai patenkinta savo auklėtinių žaidimu ir manau, kad Šilutės regbio mėgėjai turi daug potencialo“, – pasakojo trenerė.

Pagyrų Šilutės komandai negailėjo ir kitų miestų treneriai.  Po rungtynių buvo renkami geriausi komandos žaidėjai.

„Šilutės regbis“ komandoje, vaikų grupėje geriausiu pripažintas Adrijus Auškelis, o jaunučių grupėje – Auksė Šperbelytė.

Smagu, kad Šilutėje propaguojamas nekontaktinis regbis. Tikėkimės, kad ir ateityje netrūks tokio pobūdžio renginių.