Šilutėje kaip pasakoje: miestas žiba naujomis dekoracijomis, o norus pildo bebras

Kalėdų eglė Šilutėje buvo įžiebta tyliai, dalyvaujant tik Savivaldybės merui ir Kalėdų Seneliui, šilutiškiams transliaciją stebint namuose. Ir nors šventės šurmulio nebuvo, tai nesutrukdė ateiti švenčių laukimo nuotaikai, kuri nuo penktadienio apgobė miestą.

Pamario sostinėje gražu kaip pasakoje: spindi Kalėdų eglė, netoli jos saldainiais padabinta eglučių alėja, geltonasis tiltas. Šeimų skvere nuotaiką pakelia šviesų tunelis, kokio kitur Lietuvoje nepamatysi. Kalėdine kepuraite papuošta netgi bebro skulptūra, kuriai galima sušnabždėti norą.

Išlaikė tradiciją

Gruodžio 11-osios vakarą į tuščią aikštę šalia Kalėdų eglės atėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Kalėdų Senelis. Jiedu paskelbė žiemos švenčių laukimo pradžią tiek mieste, tiek visame rajone.

„Linkiu ir kviečiu apmąstyti besibaigiančius metus, prisiminti visus gerus darbus, gražią bendrystę ir visus malonius įvykius, kurie įvyko 2020 metais. Linkiu optimizmo, daugiau galimybių, mažiau suvaržymų 2021-aisiais. Taip pat geros sveikatos, nuotaikos, daug idėjų, saugios aplinkos“, – šilutiškiams linkėjo V. Laurinaitis.

Transliacijos metu buvo parodytas ir Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus sveikinimas švenčių proga. „Būkite sveiki, nuoširdūs ir nuostabūs, linkiu visiems saugių, gražių švenčių“, – linkėjo miesto seniūnas.

Kalėdų Senelis ir meras išlaikė tradiciją – skaičiavo nuo dešimties iki vieno, ir tada įžiebė Kalėdų eglutę.

Vėliau „Youtube“ žiūrovams buvo parodytas Šilutės kamerinio dramos teatro spektaklis pagal H. K. Anderseno pasaką „Sniego karalienė“. Prisimintos ir ankstesnės eglutės įžiebimo šventės, kai į jas susirinkdavo minios žiūrovų. Nuotolinę eglutės įžiebimo šventę iš savo namų pamatė arti 3000 žiūrovų.

Nustebino šviesų tunelis

Šilutės eglė sužibo tokiomis pat puošmenomis, kaip ir pernai. Ir nors buvo tokių, kurie juokavo, kad šiemet prie eglės nesipaveiksluos, nes ji tokia pat, dauguma ja žavėjosi.

Penktadienio vakarą ir šeštadienio dieną šalia Šilutės savivaldybės pastato buvo pastatytas didžiulis pripučiamas ekranas, kuriame buvo transliuojama eglės įžiebimo akimirka, sveikinimai, Šilutės meno kolektyvų, jaunimo grupių, atlikėjų pasirodymai.

Grožėtis egle, saldainiais miestiečių papuošta eglučių alėja šilutiškiai ėjo šeimomis, nedideliais būreliais. Tačiau daugiausiai dėmesio šiemet sulaukė šviečiantis magiškas tunelis Šeimų skvere. Perėję jį šilutiškiai stabtelėdavo nusifotografuoti šalia kalėdinio meškučio dekoracijos bei pasigrožėti dar viena papuošta eglute.

„Norėjome, kad vaikams būtų gražu ir vasarą, ir žiemą“, – apie naujas dekoracijas Šeimų skvere kalba Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Iš aliuminio konstrukcijų pagamintą tunelį bei meškučio dekoraciją seniūnija pirko, juos atvežė bei surinko įmonė iš Vilniaus. Skverelio viduryje stovi ir 3 metrų aukščio kalėdinė eglutė, atvežta iš mūsų rajono miškų.

Anot seniūno, jeigu ne pandemija mažuosius džiuginančių puošmenų skverelyje būtų buvę ir daugiau. Priminsime, kad naujai suremontuotas Šeimų skveras su žaidimų aikštele buvo atidarytas praėjusią vasarą.

Šventėms pasipuošė ir pagrindinė Šilutės miesto gatvė, geltonasis tiltas, o Dariaus ir Girėno gatvę nušvietė šiemet naujos „Šilutės baldų“ dekoracijos.

Norus pildo bebras

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ bei turizmo informacijos centrai pristato stebuklingų vietų visoje Lietuvoje žemėlapį. Magiškoms vietoms galima patikėti savo norą, kuris, žadama, švenčių laukimo laikotarpyje išsipildys.

Šilutėje norus pildo bebras, įsitaisęs Hugo Šojaus parke, netoli tvenkinių. Tik jis užtvankų Šilutėje nestato. Tai – dovana miestui iš Vokietijos kaip draugystės, bendradarbiavimo simbolis.
Suradus bebro skulptūrą ir paglosčius jo uodegytę – jus sups tikri draugai ir pildysis norai.