Šilutėje – „Lietuvos mažųjų žaidynės“

 

zaidynesFŠilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko „Lietuvos mažųjų žaidynės 2018“ II etapas, kurį organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Šiemet žaidynėse dalyvauja net 227 darželių komandos iš 42 Lietuvos miestų.

Šilutės rajone renginį organizavo lopšelio – darželio „Pušelė“ komanda su ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Santa Eglinskiene, kuri darželyje yra atsakinga už kūno kultūrą bei yra Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos (Riukkpa) narė. Žaidynėse iš viso dalyvavo 5 mažųjų komandos, jų nariai varžėsi įvairiose estafetėse su dideliu užsidegimu ir negailėdami jėgų. O dvi greičiausios komandos iškovojo kelialapius į finalines žaidynes Palangoje: ten vyks Šilutės darželiai „Pušelė“ ir „Raudonkepuraitė“.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kurios organizuojamos trim etapais. Pirmuose dviejuose etapuose darželių komandos varžosi dėl patekimo į finalinį festivalį, kuriame visi tampa nugalėtojais, siekiant, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą sportuodami.

Estafetes kuria ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogai. Jie stengiasi, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinukų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, džiaugsmas sportuojant, pagarba, diegimas. Renginyje teisėjavo Šilutės sporto mokyklos treneriai – teisėjai, kurie mielai sutiko tapti renginio socialiniais partneriais.

Šioms žaidynėms buvo neabejingi ne tik „Pušelė“ ir „Raudonkepuraitė“, bet ir „Žibutė“ bei Švėkšnos lopšelis-darželis ir Kintų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupė. Mažųjų žaidynių atidarymas buvo įspūdingas: renginį atidarė šokių klubo „Atėnė“ pasirodymas, po šokio ikimokyklinukai nešdami vėliavą žingsniavo ratu, taip skelbdami žaidynių pradžią.

Kad išsiaiškintų, kuri komanda geriausia ir vyks į paskutinį žaidynių III etapą, mažieji sportininkai turėjo taisyklingai ir greitai įveikti penkias estafetes. Renginio metu akcentuota ne pergalės, o garbingo sporto, vienybės, judėjimo džiaugsmo svarba.

Visos komandos buvo apdovanotos Riukkpa ir LTOK įsteigtais marškinėliais bei padėkos raštais. Dvi pirmąsias vietas užėmusios komandos iškovojo kelialapį į III žaidynių etapą – festivalį Palangoje.