Miesto centre nebeliks dar vienos automobilių stovėjimo aikštelės, kardinaliai pasikeis iki šiol Šeimų skveru vadinamas parkelis šalia senojo muziejaus pastato, bus įrengtas modernus apšvietimas Gudobelių vardą turinčioje alėjoje, o vakarinį miesto pakraštį nuo pat Savivaldybės pastato iki Verdainės tilto sujungs modernus pėsčiųjų ir dviratininkų takas.
Visose šiose ir dar kitose miesto centro vietose šiuo metu verda statybų darbai: burzgia technika, tariasi darbininkai. Tik vienus šilutiškius tai džiugina, o kiti ne juokais nerimauja, kad nuo šiol atvažiavus į miesto centrą automobilį teks „pakarti“ ant kurio nors medžios šakos – kitos vietos jam rasti jau bus nebeįmanoma…
Katastrofa ir vairuotojams, ir prekybininkams
Bene didžiausią šilutiškių susirūpinimą sukėlė šalia buvusio prekybos centro Lietuvininkų gatvėje pradėti darbai. Kai statybininkai apsitvėrė tą gatvės dalį ir pasklido kalbos, kad čia, vietoje buvusios automobilių stovėjimo aikštelės, rengiamas pėsčiųjų ir dviračių takas, viešojoje erdvėje netruko išplisti nerimo kupinos mintys. „Šilutėje ir taip trūksta vietos mašinoms, atvažiavęs į centrą ne po vieną ratą aplinkinėmis gatvelėmis turi apsukti, kol randi kokią vietelę. Tai negi dabar dar vienos stovėjimo aikštelės nebeliks? Tai bus katastrofa, ir ne tik vairuotojams – prekybininkams taip pat. Juk niekam ne paslaptis, kad dažnas važiuojame į tą parduotuvę, šalia kurios yra vietos mašinai. O toje vietoje šalia šviesoforo, kaip niekur kitur apstu ir prekybos vietų, ir bankų, ir paslaugų įmonių. Kas galėjo taip sugalvoti?..“ – daugelio šilutiškių mintis išsakė į redakciją užėjusios mūsų skaitytojos Ilona ir Monika.
Toji aikštelė, moterų nuomone, turėjo dar vieną pliusą – buvo ypač patogi įvažiuoti iš centrinės gatvės.
„Mūsų verslas ir iki šiol vos gyvavo, o kai gatvėje prasidėjo statybos, iš karto pajutome dar didesnį štilį. Ir ne vienas ateinantis pirkėjas išsitaria, kad būdavo patogu pas mus apsipirkti, bet dabar, kai yra priverstas ilgai ieškoti vietos sustoti aplinkinėse gatvelėse, jau labai pagalvos, ar eiti į mugę, kitas čia esančias parduotuves“, – atvirai sako Lietuvininkų gatvės centre esančioje mugėje prekiaujanti moteris. Anot jos, matyt jai beliks viena išeitis – belstis į Užimtumo tarnybos duris ir prašyti pašalpos.
Eismo ekspertai pripažino: aikštelė buvo nesaugi
Kad vairuotojų pamėgtos aikštelės Lietuvininkų gatvėje tikrai nebeliks, patvirtina Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis. Pasak specialisto, miesto centre įgyvendinamas „Lietuvininkų – Tilžės gatvių pėsčiųjų ir dviratininkų takų rekonstrukcijos projektas“. Jį baigus tokie takai eis nuo Savivaldybės iki Verdainės tilto, jų ilgis bus beveik 2 kilometrai.
Tiesa, dešinėje gatvės pusėje dviračių takas buvo pažymėtas ir iki šiol, tik dabar jis bus įrengtas pagal visus šiandienos reikalavimus. Abiejose gatvės pusėse bus įrengtas modernus apšvietimas, pažymėtos specialios juostos silpnaregiams, o tose vietose, kurios iki šiol buvo išklotos senomis šaligatvio plytelėmis, bus paklotos naujos trinkelės.
Aiškėja, kad abu šie objektai – kairėje Lietuvininkų gatvės pusėje rengiamas pėsčiųjų takas ir mašinų stovėjimo aikštelė niekaip netilptų, mat ir žemė šalia prekybos centro yra privati. O Savivaldybė jokių objektų statyti ar takų tiesti privačioje žemėje negali.
Beje, kiekvieno tokio projekto auditą atliekantys eismo saugos specialistai mano visai kitaip, nei šilutiškiai. Pasak M. Oželio, jie pripažino, kad ši vieta kaip tik yra labai nesaugi automobilininkams. Pirmiausia todėl, kad jie iš aikštelės turi išvažiuoti atbuli, tuo pačiu tinkamai nematydami nei čia stovinčio šviesoforo, nei pagrindine gatve vykstančio eismo. Be to, Lietuvininkų gatvė yra ne bet koks, o valstybinės reikšmės krašto kelias, ir eismas ja yra ypač intensyvus. Tai dar labiau didina eismo įvykių tikimybę.
Tako tiesimo darbai turėtų būti baigti kitų metų pavasarį, juos vykdo viso projekto generalinis rangovas UAB „Stamela“. Bendra visų projekto darbų vertė – apie milijonas eurų. Tiesa, į šią kainą įeina ir naujo apšvietimo Gudobelių alėjoje įrengimas. Šiuo metu čia triūsia subrangovo – UAB „Įtampa“ darbininkai ir technika. Jie alėjoje įrengs modernų LED apšvietimą, pastatys jam naujas atramas.
Modernumu žavės ir Šeimų skveras
Šeimų skvero teritorija šalia senojo miesto muziejaus irgi aptverta, ir čia jau kuris laikas dirba technika ir darbininkai. Jie lygina gruntą ir ruošiasi čia įrengti visa naują poilsio ir žaidimų zoną. M. Oželis pasakoja, kad jau šį rudenį čia stovės supynės, karuselė, batutas, bus net lauko treniruoklių aikštelė. Skveras bus šviesių spalvų, žaismingas, jame bus ne vienas skirtinga danga išklotas paviršius. Arčiausiai mokyklos suprojektuota laiptuota medinė terasa, čia bus pritvirtinti ir specialūs stacionarūs lauko muzikos instrumentai – tvirti, metaliniai, kokybiški. Tokie, kuriais tikrai bus galima muzikuoti, ir galbūt bus galima surengti ir nedidelius koncertus. Darbus planuojama baigti jau šį spalį, jų kaina – beveik 300 tūkstančių eurų.
Nuraminame visus, kurie virkavo, jog bus sunaikintas šios vietos akcentas – iš karklų pinta žuvis, ji išliks.
Darbai verda ir kitose vietose
Čia pat esančiame šaligatvyje irgi verda darbai, pėstieji stebisi sukrautomis krūvomis šaligatvio trinkelių. M. Oželis paaiškina, kad nuo H. Šojaus dvaro iki to paties Verdainės tilto vyksta pėsčiųjų ir dviratininkų tako žymėjimo specialiomis juostomis ir naujų apšvietimo atramų statymo darbai. Ir šis takas bus šiuolaikiškai pažymėtas specialiomis juostomis neregiams bei dviratininkams. Gatvėje atsiras ir naujų suoliukų, naujai bus įrengtos keturios autobusų stotelės.
Sparčiai vyksta tako į Traksėdžius rekonstrukcijos darbai, šalia kelio į Klaipėdą jau kuris laikas darbuojasi „Šilutės automobilių kelių“ darbininkai. Traksėdiškiai naujuoju ir taip ilgai laukti taku namo galės pareiti jau šį rudenį.
Tolesniuose Savivaldybės planuose – priešais gaisrinę esančio Hermano Zudermano skvero sutvarkymas. Čia irgi numatytas modernus apšvietimas, o pati erdvė bus pritaikyta ir nedideliems renginiams po atviru dangumi. Jau vyksta viešųjų pirkimų procedūros, tad planuojama, kad darbai realiai galėtų prasidėti ateinantį pavasarį.
Rašyti atsakymą