Šilutėje nėra naujos atmainos, nebus ir naujos vakcinos

Trečiadienį, balandžio 21-ąją Lietuvą apskriejo žinia, kad nauja Anykščiuose aptikta koronaviruso atmaina rasta ir Šilutėje. Tačiau jau tos pačios dienos vakare išaiškinta, kad tokia informacija buvo klaidinga: Šilutėje Anykščių atmainos dar nėra.

Vakcinavimas vyksta sparčiai, tačiau daugelio lauktos „Johnson & Johnson“ gamintojo „Janssen“ vakcinos Šilutėje nebus.

Nebus Šilutėje ir daugelio lauktos „Johnson & Johnson“ gamintojo „Janssen“ vakcinos.

„Janssen“ vakcinos Šilutėje nebus

Šilutės rajone COVID-19 jau serga apie 400 žmonių, nuo pandemijos pradžios mirė 63 šilutiškiai. Rajone jau paskiepyta nuo koronaviruso 19,03 % rajono gyventojų, tai yra 7056 žmonės.
Balandžio 20 d. Lietuvoje pradėtas skiepijimas „Janssen“ vakcina nuo COVID-19. Tik viena doze skiepijamos „Janssen“ vakcinos bus skirtos vakcinuoti senjorus, lėtinėmis ligomis sergančius ligoninėse gydomus pacientus.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės gydytojos Gintarės Tamašauskienės, „Janssen“ vakcina Šilutės rajone nebus skiepijama. Vakcina bus naudojama tik klasterinėse ligoninėse didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Eilės norint pasidaryti antigenų testą

Savivaldybės gydytoja G. Tamašauskienė sako, kad Šilutėje atsirado labai daug norinčių pasidaryti antigenų testą.

„Nemokami antigenų testai Šilutėje atliekami tik Mobiliajame patikros punkte prie ligoninės, privačiuose medicinos centruose testai yra mokami. Norinčių pasidaryti testą nemokamai daug, tad darbuotojai tiesiog nespėja“, – pasakojo G. Tamašauskienė.

Pasak Savivaldybės gydytojos, situacija pasitaisys jau kitą savaitę, kai rajone bus pradėta skiepyti mokytojus antra „Vaxzevria“ („AstraZeneca“) doze.

Lietuvoje nauja viruso atmaina

Pirmoji žinia apie naują koronaviruso atmainą atskriejo iš Anykščių. Ją aptikusių mokslininkų teigimu, atmaina, vadinama SARS-CoV-2 tikriausiai galės sėkmingiau išvengti žmogaus imuniteto, susidariusio persirgus kitomis atmainomis ar pasiskiepijus.

Balandžio 21 d. Sveikatos ministras Arūnas Dulkys spaudos konferencijoje pateikė turimus duomenis, kad nauja koronaviruso atmaina, be Anykščių, aptikta Vilniuje, Kaune, Jonavoje, Šakiuose, Kėdainiuose, Kazlų Rūdoje, Širvintose ir Šilutėje.

Tačiau, pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Šilutės skyriaus vedėjos Romos Jovaišaitės, naujos koronaviruso atmainos Šilutės rajone nėra.

„Apie naujas atmainas duomenis mes gauname iš NVSC Klaipėdos departamento ir naujausiais duomenimis, nauja atmaina Šilutės rajone neaptikta. Galbūt buvo įvelta klaida“, – pasakojo R. Jovaišaitė.

Balandžio 22 d. Santaros klinikų Biobanko vadovas, vyresnysis medicinos biologas Danielius Naumovas BNS teigė, kad naujos atmainos atvejai nustatyti Vilniaus, Kauno, Utenos ir Marijampolės apskrityse.

Karantinas švelnės ne visiems

Balandžio 22 d. įsigaliojo švelnesnės karantino sąlygos persirgusiems ar jau pasiskiepijusiems asmenims. Kaip nurodo SAM, tokie žmonės galės rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei dešimt paskiepytų ar persirgusių asmenų.

Tačiau yra ir išimčių, nauji sušvelninimai bus taikomi ne visiems persirgusiems. Sušvelnintu karantinu galės pasinaudoti persirgusieji COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Taip pat asmenys privalo būti vakcinuoti pilna vakcinavimo schema, kuri yra nurodoma gamintojo.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.