Šilutėje padėkota likimo nuskriaustus vaikus globojantiems žmonėms, jie padrąsinti „nepadorioms sumoms“

Vienerių metų sukaktį netrukus švęsiantis Šilutės vaiko gerovės ir globos centras ne tik gražėja savo aplinka, džiugina rajono gyventojus nuoširdžiais darbuotojais, bet ir pirmą kartą į savo erdves piknikui sukvietė rajono globėjus bei jų auginamus vaikučius.

Globėjams dėkojo ir Vaiko gerovės ir globos centro darbuotojos.

Taip liepos 1-ąją Šilutėje paminėta Globėjų diena. Įprastai ši diena minima pirmąjį liepos sekmadienį, bet įvairūs renginiai šiemet tęsėsi visą savaitę iki jo. Taip norėta atsidėkoti tėvų globos netekusių vaikų globėjams už kilnų jų darbą bei atsidavimą. Tuo pačiu savaitės renginių metu visuomenei buvo pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą.

Trečdalis vaikų gyvena be šeimos

Globėjų dienos renginyje susirinko kelios dešimtys Šilutės globėjų ir vaikų.

Vaiko gerovės ir globos centro direktorė Audronė Čekanskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog šiandien rajono šeimose globos laukia ir jau yra globojami apie 100 vaikų. Tai vaikai, kurių širdelės jau negrįžtamai sužeistos, kurie yra netekę svarbiausio – biologinės šeimos, tikrųjų tėvų. Būtent todėl didžiausios padėkos ir dėmesio yra nusipelnę tie žmonės, kurie savo širdis ir savo namų duris atveria tokiems vaikams.

Šilutės rajone yra 52 globėjų šeimos, kurios jau priglaudė 73 vaikučius. 23 vaikai gyvena ir auga bendruomeniniuose namuose, 30 vaikų laisvalaikį leidžia ir ugdomi Vaikų dienos centre.
Pasak direktorės, Vaiko gerovės ir globos centras dar labai jauna įstaiga, tačiau nuoširdžių darbuotojų dėka ji auga, gražėja ir plečiasi. Tad šiandien, jei ko labiausiai ir trūksta, tai – tėvų, suaugusiųjų globėjų, kurie priimtų visus vaikučius ir padovanotų jiems šeimą.

Ypatinga problema kol kas rajone išlieka laikinųjų globėjų klausimas. Šiandien tokių yra tik vienas, šio žmogaus šeimoje yra globojamas net metukų neturintis kūdikis.

Anot pašnekovės, centre socialiniai darbuotojai, psichologai veda kursus, daug dirba su norinčiaisiais tapti laikinaisiais globėjais. Deja, dažnai praėję visą pasirengimo kelią būsimi laikinieji globėjai suabejoja – galbūt pabūgsta gresiančios atsakomybės. „Tai nėra blogai, tai rodo, kad ryždamiesi tokiam atsakingam žingsniui šilutiškiai sprendimus priima labai atsakingai ir tik laiko klausimas, kad galbūt netrukus turėsime daugiau laikinųjų globėjų, kai baimės barjeras bus pramuštas“, – kalbėjo A. Čekanskienė.

Globėjai verti padėkos

Nuoširdžiame padėkos renginyje buvo gera stebėti atvykusius globėjus ir jų atsivestus globojamus vaikučius, kurių visų veiduose švietė šypsenos. Šventėje dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sakė, kad būti globėju – ypatinga misija, kilnus pasirinkimas. „Jūsų dėka, gerbiami globėjai, vaikas turi visai kitą pasaulį“, – sakė jis. S. Šeputis kelissyk globėjams padėkojo už meilę vaikams, už mokymą, auklėjimą, atsakomybę, paduotą ranką, kuri išveda į savarankišką gyvenimą. Taip pat jis užsiminė, kad administracijos vardu nuolat padės ieškoti papildomo finansavimo, neužmirš globėjų šeimų ir pažadėjo paraginti rajono politikus, kad ir šie tam neliktų abejingi. Savo pažadus S. Šeputis užtvirtino visiems globėjams įteikdamas po rožę.

Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis šventės dalyviams ir centro darbuotojams padovanojo dėžę įvairių vaisių. Vėliau jis visiems prisipažino, kad gavęs pakvietimą į padėkos šventę, pavadintą pikniku, labai rimtai svarstė ką atsinešti. Vedėjas, sakydamas, kad tiek centro darbuotojai, tiek globėjai yra be galo svarbūs ir reikalingi pasidžiaugė, jog padėkai skirti renginiai neapsiriboja viena diena, o yra sudėlioti į visą savaitę. Būtent savaitgalis vainikuotas globėjų ir centro darbuotojų ekskursija į Kauną, kuriai paremti, anot A. Šimelionio, centro darbuotojai paprašė „nepadoriai kuklios“ sumos. Socialinės paramos skyriaus vedėjas, kreipdamasis į centro darbuotojus drąsino juos ateityje drąsiau prašyti pagalbos ar finansinės paramos.

Visų rajono globėjų vardu už pastebėjimą, įvertinimą atsidėkojo garsiosios šeimynos „Vaikiškos svajonės“ įkūrėjos – mama Ona Jogienė ir jos marti, socialinė darbuotoja Sandra.

Šventę paįvairino rėmėjai

Oficialią padėkos renginio dalį užbaigė ir centro darbuotojoms bei globėjams, vaikams palaiminimą suteikė Šilutės šv. Kyžiaus bažnyčios vikaras Viktoras Daugėla. Jis globėjus už prasmingą misiją – auginti, saugoti ir globoti vaikus – pavadino angelais, o Vaiko gerovės ir globos centro direktorei A. Čekanskienei įteikė angelo skulptūrėlę. Vėliau dvasininkas pašventino ir centro vidaus erdves.

Globėjų dienos minėjimą Šilutėje praskaidrino ir sušildė ne tik kaitri vasaros saulė, bet ir šmaikštūs Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai, tądien virtę vabalais, renginyje zvimbę ir jį vedę, taip pat vieno iš globėjų dovanotas didžiulis batutas, kuriame galėjo padūkti vaikai. Kepyklėlė „Prezo“ paruošė vaišių, koncertavo šilutiškių jaunimo grupė „Vanilė“. Vėliau šventės dalyviai pailsėti nuo šurmulio buvo pakviesti į teatrališką aplinką – spektaklį „Pietūs vienam“, kurį pristatė taip pat mūsų miesto aktoriai.