Šilutėje – paskutinė galimybė išgirsti tenorą Virgilijų Noreiką

Tenoras V.Noreika. / Organizatorių nuotr.

Šilutiškiai turi išskirtinę galimybę paskutinį kartą išgirsti vieną garsiausių Lietuvos operos grandų Virgilijų Noreiką nemokamame „Muzikinės Verdenės” koncerte, sekmadienį.

Legendinis tenoras V.Noreika prieš mėnesį paskelbė atsisveikinantis su didžiąja scena. Jis surengs grandiozinį atsisveikinimo koncertų turą didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o Šilutėje koncertuos specialiai „Muzikinės verdenės” projektui.

Pristatyti tenoro V.Noreikos nereikia – maestro scenoje praleido 55 metus. Jo balsas skambėjo ne tik įvairiose Lietuvos, bet ir daugelyje garsių pasaulio scenų. 2010 metais prof. V.Noreikai įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą. V.Noreika yra sukūręs per 50 vaidmenų, surengęs daugiau nei 700 solinių koncertų.

Ne vienerius metus maestro dirba ir pedagoginį darbą – yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro Operos studijos meno vadovas ir pedagogas, tarptautinių ir respublikinių solinio dainavimo konkursų žiuri narys.

Birželio 10 d. (sekmadienį) 18.00 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje (Lietuvininkų g. 21) vyks klasikinės muzikos koncertas. Dalyvaus ne tik tenoras V.Noreika, bet ir solistai Fausta Savickaitė (mecosopranas) ir Aleksandras Vizbaras (fortepijonas). Programoje skambės sakralinė muzika ir populiarioji lietuviška klasika. 

Prieš koncertą gros Šilutės rajono vaikų meno mokyklos mokiniai Kasparas Mikužis (mokytoja Liuda Kašėtienė) ir Dominykas Dulkys (mokytoja Žydrė Adomaitienė).

Muzikinė Verdenė – tęstinis projektas, kurį finansuoja Kultūros rėmimo fondas ir Šilutės rajono savivaldybė. 2011 metais pirmą kartą suorganizuota „Muzikinė Verdenė” sulaukė labai didelio žiūrovo dėmesio, tad šiemet nuspręsta šią idėją tęsti. Koncertų ciklu siekiama, jog profesionalioji meno sklaida pasiektų ne tik miesto, bet ir kaimo gyventojus. Visi Muzikinės Verdenės renginiai bus nemokami.