Šilutėje pirmą kartą įvyko „Zorbing“ futbolo turnyras

zorbing futbolas burbulai 1Sekmadienį Šilutės stadione buvo galima pamatyti gana chaotišką vaizdą. Įlindę į didžiulius pripučiamus burbulus, žmonės po aikštę gainiojo ir į priešininkų vartus stengėsi įspirti kiek mažesnį kamuolį. Tokiu principu ir žaidžiamas „Zorbing“ futbolas, kurio turnyras mūsų mieste surengtas pirmą kartą.

Tarpusavyje grūmėsi, vartėsi ir varžėsi net 12 komandų.

Tą pačią dieną paraleliai „Zorbing“ futbolo turnyrui, startavo ir antrus metus organizuojamas „Šeimų turnyras“, kuriame rungtyniavo 9 komandos.

Futbolo šventė pavyko, o geros dalyvių nuotaikos nenuplovė kartu su renginiu prasidėjusi vasarinė liūtis.

Komandų nariai „vilki“ kamuoliais

Renginio organizatorė, Šilutės moterų futbolo komandos „Blizgės“ įkūrėja ir trenerė Giedrė Lukšaitė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad žaidžiantys burbulų futbolą sportinininkai „apsirengia“ pripučiamais kamuoliais. Anot jos, visas smagumas tas, kad su tuo zorbing futbolas apdovanojimai1kamuoliu gali visaip trankytis ir kai griūni nesusižaloji, o tiesiog vartaisi. Net jei ir vertiesi per galvą, nieko nenutinka, nes esi kamuolio viduje.

Šiose varžybose galėjo dalyvauti ne žemesni kaip 150 cm ūgio sportininkai, nes įlipus į kamuolio vidų, šis negali atsidurti žemiau žaidėjo kelių (tokiu atveju būtų nepatogu bėgioti). Be to, vaikams sunku šiuos kamuolius panešti – jei taip „apsirengę“ nugriūna, tai ir guli, nepajuda.

Sekmadienį įvykusio turnyro metu „Zorbing“ futbolo komandą sudarė 5 asmenys, buvo žaidžiami du kėliniai po 5 minutes.

Kėlinio pradžioje kamuolys buvo pastatytas ant centro linijos, o abi komandos atsitraukusios prie savo vartų. Teisėjui sušvilpus prasidėjo žaidimas, o kamuolį gaudavo ta komanda, kuri pirmesnė jį paspirdavo.

„Kas pirmesnis, tas gudresnis. Tai chaotiškas žaidimas, visiškai mėgėjiškas užsiėmimas. Varžybose gali dalyvauti ir vartininkas, vartuose stovintis be „kamuolinės aprangos“, bet mes žaidėme be vartininkų, kad „apsirengti“ kamuoliais ir paspardyti galėtų visi komandų nariai“, – komentavo G.Lukšaitė.

Tarp kėlinių komandų žaidėjai galėjo atsipūsti pertraukėles metu.

Stipriausiai „Zorbing“ futbolo turnyre pasirodė ir pirmąją vietą laimėjo komanda „Sniegelis“, antrąją vietą užėmė „Gimę nuošalėje“, o tretieji liko „Pavalgę“.

Šeimų turnyre prizus laimėjo visi

„Pernai buvo visai smagu, patenkinti visi buvo“, – apie antrus metus organizuojamą „Šeimų futbolo turnyrą“ pasakojo G.Lukšaitė.

Šeimos komandą sudarė 3 žaidėjai, tai galėjo būti ir senelis, ir močiutė, ir pusbroliai, bet sudėtyje privalėjo būti viena moteriškos lyties atstovė ir vienas vaikas, ne vyresnis negu 7, arba 14-metis (šios dvi kategorijos rungtyniavo atskirai).

Šeimų futbolas buvo žaidžiamas paprasto futbolo principu, o vienerios varžybos truko 10 minučių.

Visos komandos buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!