Šilutėje ugdoma nauja, tikslo siekianti medikų karta

jaunasis medikas Kauno klinikose„Mums visada reikia gerų gydytojų“, – sako VšĮ „Šilutės ligoninė“ vadovas Darius Steponkus, užtikrindamas, jog profesionalūs, nuoširdūs, perspektyvūs medicinos specialistai Šilutėje yra laukiami ir ras sau tinkamą darbo vietą.  

Jau trečius metus vyriausiasis gydytojas globoja Šilutės miesto gimnazijų ketvirtokus, stovinčius ateities pasirinkimų kryžkelėje ir planuojančius savo ateitį susieti su medicina. Ši bičiulystė atveria būsimiems medicinos studijų studentams galimybes išgryninti savo tikslus, pasirinkimą ir suprasti, ko iš tikrųjų nori kiekvienas.

Mediko profesiją lydi ne tik džiaugsmas

Kai „Šilutės naujienos“ lankėsi Šilutės ligoninės vadovo darbo kabinete, svečiuose buvo ir Vydūno gimnazijos abiturientų būrelis su ugdymo karjerai koordinatore Audrone Stasiuliene. Anot pedagogės, gimnazija jau trečius metus tęsia bendradarbiavimo sutartį su Šilutės ligonine ir taip sudaro palankias sąlygas būsimiesiems studentams apsispręsti, ar mediko darbas jiems tikrai bus tinkamas.

Anot A.Stasiulienės, grožio industrijos ir medicinos srities specialybės kasmet vis labiau populiarėja, tad tokie praktiniai susitikimai, diskusijos su Šilutėje dirbančiais medikais, susipažįstant su jų darbo specifika, yra neįkainojama vertybė būsimiems studentams, slaugytojams, genetikos ar kineziterapijos žinovams.

Būsimųjų medikų globėju vadinamas D.Steponkus susitikimuose su gimnazistais nestokoja jiems patarimų ir atvirų pasakojimų apie paties išgyventą patirtį. Anot jo, gydytojo profesija – tai ne tik džiaugsmas padėti, bet ir nusivylimai, dvasinis skausmas, priekaištai, išgyvenimai. Būtent dėl to reikia būti dvasiškai stipriam, siekti nuolatinio tobulėjimo, būti veržliam, atsakingam.jaunasis medikas reanimacijoj pikzirniene

„Džiaugiuosi, kad ir man pačiam, dar prieš pasirenkant mediko profesiją, buvo galimybių iš arčiau susipažinti su šia specialybe. Galbūt dėl to, kai po studijų pradėjau dirbti Šilutėje, jaučiau trūkumą, jog čia nėra bendravimo, užsiėmimų su jaunuoliais, galvojančiais rinktis mediko kelią“, – prisipažino D.Steponkus.

Vyr. gydytojas gimnazistus nuteikia, kad būsimų medikų studijos – labai ilgos, atima daug laisvalaikio ir jaunatviškų pramogų valandų, tačiau yra ir geroji pusė: studijuodami ir daug laiko praleisdami kartu būsimieji gydytojai labai susibičiuliauja, o vėliau ir po studijų palaiko artimus ryšius.

Be to, neretas atvejis, kai būtent studijų laikais būsimieji medikai savo antrąsias puses sutinka universiteto koridoriuose. Taip nutiko ir Šilutės ligoninės vadovui, kuris savo žmoną Renatą taip pat sutiko dar studijuodamas. Anot D.Steponkaus, tame kurse, kurį jis baigė, susituokė net 9 poros!

Gera motyvacija – realūs susitikimai

Šilutės pirmosios gimnazijos ugdymo karjerai koordinatorė Renata Petrenkienė taip pat jau trečius metus skatina gimnazistus susipažinti su Šilutės medikų darbu „Jaunojo mediko“ mokykloje.

Mokytoja „Šilutės naujienoms“ sakė, jog kasmet net po kelis abiturientus pasirenka studijuoti mediciną. „Geriems užsiėmimams reikia trijų dalykų: mokinio noro, socialinio partnerio ir vadybininko, kuris imtųsi organizuoti, sudėliotų užsiėmimų planus ir suderintų susitikimus“, – sakė pašnekovė, džiaugdamasi, jog gimnazistus nuoširdžiai globoja Šilutės ligoninės vadovas D.Steponkus.

Būtent Šilutės ligoninės vadovo dėka dar šiais mokslo metais Pirmosios gimnazijos abiturientai viešėjo didžiausioje Lietuvos ligoninėje – Kauno klinikose. Viešnagės metu šilutiškiai susitiko ne tik su buvusiais Pirmosios gimnazijos mokiniais, šiuo metu medicinos mokslus kremtančiais jau trečiame kurse, bet ir pamatė klinikų Skubios pagalbos skyriaus darbą, bendravo su medikais, susipažino su naujausiomis technologijomis ir medicinos įranga, pasižvalgė po specialias skubios pagalbos patalpas.

Iš arti susipažino su gydytojų darbu

jaunieji emdikai ligoninejeKalbinti Pirmosios gimnazijos abiturientai, „Jaunojo mediko“ mokyklos dalyviai, sakė, jog neįkainojama patirtis buvo ir apsilankymas Šilutės ligoninės Priėmimo – skubos pagalbos skyriuje.

Šios gimnazijos abiturientas Augustas Valius šiemet pirmus metus lanko „Jaunojo mediko“ mokyklą. „Svajoju apie radiologiją. Tai – mokslas, tiriantis spinduliuotės poveikį     organizmui ir jos panaudojimą gydymui“, – paaiškino vaikinas.

Augustas sakė, kad pirmi susitikimai Šilutės ligoninėje su vadovu ir kitais gydytojais jam paliko gerą įspūdį, sudomino ir tai patvirtino norą rinktis mediko profesiją.

„Pamačiau budinčių gydytojų ir slaugytojų darbą Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje. Ten nelengva dirbti: įvairių poreikių pacientai reikalauja ypatingo dėmesio, o gydytojai turi suspėti ne tik apžiūrėti ligonius, bet ir užpildyti pluoštus dokumentų“, – sakė gimnazistas, prisimindamas ir linksmą situaciją, kai tąkart pavakarę atvykusi į skyrių viena močiutė sakė, jog tuoj gimdys…

Rusniškė Gabrielė Sudeikytė „Jaunojo mediko“ mokyklą taip pat lanko todėl, kad jai čia įdomu, o užsiėmimai padeda apsispręsti dėl profesijos pasirinkimo. Abiturientė svajoja ateitį sieti su genetikos mokslais.

Nemažai „Jaunojo mediko“ dalyvių planuoja slaugos studijas. Evelina Mamčenkovaitė sako, kad jai patinka bendrauti su žmonėmis, teikti jiems pagalbą. Apsispręsti dėl būsimos specialybės Evelinai padėjo apsilankymas Šilutės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Abiturientei patinka, jog gydytojai ligoninėje dalijasi patirtimi, tariasi. Paklausta, ar baigusi mokslus sugrįžtų dirbti į Šilutę, mergina sakė, jog šios galimybės neatmeta.

Stoniškiuose gyvenanti ir kasdien į Šilutės pirmąją gimnaziją atvažiuojanti mokytis Justina Raulušonytė – galbūt būsimoji chirurgė ar traumatologė. Paklausta apie specialybę, kurios atstovai kasdien, ne paslaptis, mato ir nemalonių vaizdų, pašnekovė sakė, jog tai jos neatgraso.

„Aš nuo vaikystės svajoju būti gydytoja. Šis darbas įdomus, niekad netampantis rutina. Žinau, jog ištversiu ir studijas, ir įtemptą darbą, nieko nėra neįmanoma, jei labai nori. Svarbu žinoti, jog ne viskas gyvenime gali būti gražu“, – sakė Justina, kuri su „Jaunojo mediko“ mokyklos dalyviais lankėsi Šilutės ligoninės Traumatologijos skyriuje.

Dalyvaus ir operacijoje

Pernai gruodį „Jaunojo mediko“ mokyklos dalyviams buvo surengtas susitikimas su Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja, gydytoja reanimatologe – anesteziologe Audrone Pikžirniene.

Skyriaus palatoje gydytoja A.Pikžirnienė supažindino gimnazistus su darbo specifika, čia dirbančiais specialistais, naujausia medicinine įranga. Susitikimo metu gydytoja vedė pamoką tema „Organų transplantacija, kraujo donorystė“. Anot būsimųjų medikų, tokia pamoka ir susitikimas su gydytoja jiems buvo naudinga ne tik dalykiniu požiūriu, bet ir bendražmogiškąja prasme. Gimnazistai klausinėjo gydytojos ir patys savęs apie gyvenimo prasmę, drąsą gyventi taip, kaip tau pačiam atrodo teisingiausia, pareigas ir atsakomybę.

Apsilankymas Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje buvo išskirtinis ir tuo, jog keletas gimnazistų netrukus bus pakviesti stebėti ir tikrą operaciją.

Kovo mėnesį gimnazistai susitiko su vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologe Vaidilute Intiene.ĀMedikė gimnazistus susipažino su profesijomis, kurios reikalauja specialių gebėjimų.