Šilutėje varžėsi šalies sunkiaatlečiai – jaunučiai

sunkioji atletika gudavicius bataitis kikelasPo daugiau kaip dešimt metų pertraukos Šilutėje vėl vyko oficialios Lietuvos sunkiosios atletikos jaunučių – moksleivių (iki 15 m.) čempionatas.

Šilutei atstovavo trys Sporto mokyklos auklėtiniai ir visi pasipuošė medaliais.

 Kad sunkiaatlečiai gautų teisę dalyvauti 2012 m. čempionate, jie turėjo pereiti jaunučių zonines atrankos varžybas. Gerai zoninėse varžybose pasirodė šilutiškiai Šarūnas Gudavičius, Vytautas Kikėlas ir Simonas Bataitis (treneriai Laimis Ličinchajus, Liudas Čičirka), iškovoję teisę dalyvauti Lietuvos jaunučių – moksleivių (iki 15 m.) sunkiosios atletikos čempionate.

Svorio kat. iki 56 kg Šarūnas Gudavičius išrovė 57 kg, išstūmė 77 kg štangą ir bendroje įskaitoje surinko 134 kg. Deja, tokį pat rezultatą parodė ir klaipėdietis Aurimas Bružas, bet jis buvo už mūsiškį 1,5 kg lengvesnis, tad Aurimui atiteko sidabras, o Šarūnui – bronza.

Šilutiškio Vytauto Kikėlo pergalę irgi lėmė jo svoris. Vytautas ir telšiškis Dominykas Markauskas sv. kat. iki 62 kg dvikovėje surinko vienodai – po 157 kg. Tik šįkart 3 kg lengvesnis buvo Vytautas tad jam atiteko bronza, o telšiškis namo grįžo be medalio.

Daug tikėtasi iš Šilutės sporto mokyklos auklėtinio Simono Bataičio. Prognozuota, kad vaikinas sv. kat. iki 85 kg gali iškovoti auksą. Ir jis nenuvylė. Pirmu rovimu lengvai pakėlęs 70 kg štangą, jis iškart užsisakė 80 kg, kuriuos taip pat nesunkiai įveikė. Stūmimo rungtyje Simonas iškėlė 95 kg ir dvikovėje surinkęs 175 kg įrodė, kad jis vertas čempiono vardo, nes varžovus paliko už nugaros ne vieno kilogramo skirtumu.

Daugiausia čempionato medalių – net po septynis – iškovojo Klaipėdos ir Marijampolės atstovai. Po tris medalius pelnė Šilutės, Alytaus ir Telšių sportininkai. Apdovanojimai iškeliavo ir į Rokiškį, Plungę, Panevėžį, Kauną, Anykščius, Gargždus bei Šiaulius.