Šilutėje visada buvo ir bus perspektyvių krepšininkų

 

Rimkai broliaiVasario 10 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje baigėsi tris dienas trukęs Eurolygos jaunimo atrankos turnyras, kurio didžiajame finale jaunieji žalgiriečiai pranoko Vilniaus „Ryto“ aštuoniolikmečius bei iškovojo tiesioginį kelialapį į pagrindinį turnyro etapą Vitorijoje.

„Žalgirio“ komandoje žaidė ir Šilutės sporto mokyklos auklėtinis bei „Šilutės“ (NKL) žaidėjas aštuoniolikmetis Dovydas Rimkus. Kaip jam sekėsi turnyre, galėjome matyti tiesioginės transliacijos metu. Daugumos nuomonė dėl perspektyvaus mūsų kraštiečio žaidimo nesiskiria: žaidė gerai, kaip visi yra pratę matyti NKL Dovydą, blokais stabdantį varžovus. Taip jis nekartą blokavo varžovo metimą ir Eurolygos jaunimo atrankos turnyre.

O ką apie D. Rimkaus žaidimą galvoja jo treneris Mantas Šernius? Kodėl būtent mūsų kraštietis buvo atrinktas į komandos geriausiųjų dvyliktuką?

„Apie Dovydą ir jo brolį Tautvydą sužinojau iš savo tėčio (Šilutės sporto mokyklos krepšinio treneris Kęstutis Šernius), kuris jau prieš porą metų kalbėjo, kad sporto mokykloje treniruojasi perspektyvūs broliai dvyniai“, – sako jis.

Pasak M. Šerniaus, apie šiuos krepšininkus pradėjo kalbėti ir krepšinio treneriai iš Kauno, tad jis nusprendė Dovydą vežtis į Lenkijoje vykusį Baltijos šalių turnyrą (brolis Tautvydas po patirtos traumos dar negalėjo intensyviai treniruotis). D. Rimkaus pasirodymas išvykoje treneriui patiko, tad jis nutarė, kad jaunasis krepšininkas yra vertas būti jo komandoje tarp 12 žaidėjų ir kartu su komanda rungtyniauti Eurolygos jaunimo atrankos turnyre.

Negalėjau trenerio M. Šerniaus nepaklausti ar D. Rimkaus patekimo į komandą viena iš priežasčių nebuvo tai, kad jis kilęs iš to paties miesto kaip ir treneris. „Tikrai ne, Dovydas savo žaidimu įrodė, kad jis vertas žaisti mūsų komandoje“ – kalbėjo treneris M. Šernius.

Treneris patenkintas ir šilutiškio pasirodymu Eurolygos jaunimo atrankos turnyre. Dovydas žaidė visose rungtynėse, vidutiniškai per rungtynes rinkdavo po 7 taškus, baudas sumetė 100 % taiklumu, tritaškius 44,4,% taiklumu, o dvitaškius 40 % taiklumu. Per vykusį turnyrą jis blokavo du varžovo metimus bei vidutiniškai aikštelėje žaisdavo 16 min.

Pakalbinus patį sportininką bei pasiteiravus, kaip jaučiasi po tokio debiuto, Dovydas sakė, kad pradžioje buvo truputį sunku priprasti prie tokios arenos kaip „Žalgirio“. Bet jis greit apsiprato ir žaisti buvo vienas malonumas. „Esu labai patenkintas turėjęs galimybe dirbti kartu su aukščiausio lygio treneriais, gavau daug patirties, ir tai mane tik dar labiau motyvuoja siekti aukštų rezultatų ir tapti geresniu“, – sakė jis.