Šilutėje – visas šalies bokso žvaigždynas

BOKSO _4Trečiadienio pavakarę Šilutėje buvo šventė – čia prasidėjo Lietuvos suaugusiųjų vyrų ir moterų bokso čempionatas – įvykis, kuriam jau seniai ruošėsi ir Šilutės valdžios atstovai, ir krašto sporto bendruomenė.

Šilutė priėmė beveik 60 boksininkų bei gausų būrį Tarptautinės ir Nacionalinės lygos šios sporto šakos teisėjų. Lietuvos čempionate kovos visi stipriausi šalies boksininkai, išskyrus mūsų kraštietį, Londono olimpinių žaidynių prizininką Evaldą Petrauską. Čempionate dalyvauja ir 12 mūsų krašto atstovų, iš jų – trys moterys.

Šilutėje boksas karaliaus ir Vydūno gimnazijos sporto salėje pastatytas ringas dundės iki pat sekmadienio vakaro, kuomet ir bus apdovanoti čempionato nugalėtojai.

Dalyvauja 12 šilutiškių, tarp jų – 3 merginos

Skambant „Pamario“ orkestro maršams ir susirinkusių žiūrovų plojimams bei vedami „Atėnės“ sporto klubo šokėjų pro Vydūno gimnazijos salėje susirinkusių žiūrovų akis pražygiavo visų 17 boksininkų komandų nariai. Jie atvyko iš įvairių šalies kampelių: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Kėdainių, Telšių, Pasvalio, Tauragės, Naujosios Akmenės, Radviliškio, Biržų ir kitų miestų. Viena gausiausių buvo mūsų krašto sportininkų komanda, kurios gretose matėme ir tris merginas: Austėją Aučiūtę, Liną Miklovytę ir Aliną Meilutytę. Visi šie sportininkai jau gerai žinomi krašto bokso mylėtojams, ir visi jie žinomo trenerio Vinco Murausko auklėtiniai.

„Kaip jaučiatės?“ – čempionato atidarymo metu ištaikę trumpą pertraukėlę paklausėme V.Murausko, turėdami mintyje, kad tokio lygio sporto renginio Šilutėje nebuvo jau 16 metų. „Pavargęs“, – nuskambėjo netikėtas atsakymas.BOKSO _8

Išties, stebėtis nė ko, nes pasiruošimas šiam renginiui Šilutėje vyko jau nuo pavasario, kuomet savivaldybėje lankėsi Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga, generalinis sekretorius Donatas Mačianskas, Trenerių tarybos pirmininkas Vidas Bružas. O paskutinės trys savaitės, pasak V.Murausko, buvo ypač įtemptos. 

Pasak V.Murausko, šių metų čempionatas ypatingas tuo, kad jame dalyvaus ne tik vyrai, bet ir moterys: jos rungsis 7 svorio kategorijose, vyrai – aštuoniose.

Dėkojo V.Murauskui

Susirinkusius sportininkus ir sirgalius pasveikinęs LBF generalinis sekretorius D.Mačianskas sakė, kad šis čempionatas yra labai svarbus prieš kitais metais vyksiančius šios sporto šakos renginius. Jis dėkojo Šilutės savivaldybės ir Sporto mokyklos vadovams bei treneriui Vincui Murauskui už pagalbą organizuojant renginį, o sportininkams palinkėjo sėkmingų kovų.

Kad Šilutėje surengtas tokio lygio renginys, pasidžiaugė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Pasak mero, Šilutei tai šventė, o mūsų boksininkų pasiekimai gerai žinomi ir šalyje, ir pasaulyje, ir tai didžiausias V.Murausko nuopelnas. Treneris, mero žodžiais tariant, turi labai gerą akį atrenkant šiai sporto šakai tinkantį jaunimą.

boksasŠiemet gegužę 70 metų jubiliejų minėjęs ir nuo 1971 m. trenerio darbą dirbantis V.Murauskas vasarą iš LTOK prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės rankų priėmė apdovanojimą „Citius. Altius. Fortius“.

Nuskambėjus Valdo Lacko atliekamam Lietuvos himnui ir tylos minute pagerbus Anapilin jau išėjusius boksininkus, nuaidėjo pirmosios kovos ringe gongas.

Šiemetinis čempionatas boksininkams yra svarbiausios varžybos, nes čia kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl vietos Lietuvos rinktinėje, kuri bus formuojama po čempionato ir kuri kitais metais dalyvaus Europos ir pasaulio čempionatuose bei pradės kovą dėl kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes.

„Prieš 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes Tarptautinė bokso federacija pakeitė vyrų svorio kategorijas. Jų sumažinta nuo dešimties iki aštuonių. Lietuvos čempionatas vyks pagal pasikeitusias taisykles, nes po šalies pirmenybių, jau pagal naujas svorio kategorijas bus formuojama Lietuvos rinktinė“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.