Šilutės atvira jaunimo erdvė užbaigė intensyvius metus

Šilutės atviroje jaunimo erdvėje veiklos nenutrūksta ir karantino metu. „Kai negalime dirbti tiesiogiai su jaunimu, perėjome prie nuotolinės veiklos: vyko protmūšiai, individualios ir grupinės konsultacijos, konkursai ir kt.“, - sako Šilutės atviros jaunimo erdvės darbuotojas Rimvydas Petrauskis.

Akimirka iš renginio „Skonio dienos“, kurio metu jaunimas susipažino su žiniasklaidos verslo ypatumais.

Šiemet jaunimo erdvėje įgyvendinti net trys projektai: Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuotas projektas „Garso režisierių neformalaus profesinio mokymo ir praktikų darbo vietoje organizavimas ir pravedimas“, respublikinis Jaunimo reikalų departamento finansuojamas projektas „Šilutės jaunimo loftas“ ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotas projektas „Jaunimas juda“.
Pasidžiaugti yra kuo. 2020 m. Šilutės jaunimo erdvę aplankė 3 415 jaunuoliai, iš jų apie 396 – unikalūs nariai. Pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos modelį savanoriavo 7 savanoriai, o 8 jaunuoliai įgijo garso režisūros pradmenų.

„Veiklų buvo daug – nuo susitikimų su verslininkais renginiuose „Skonių dienos“, su kuriais kalbėta apie smulkaus verslo sukūrimo ir sėkmės istorijas, iki nuotolinių protmūsių apie verslumą. Edvėje lankėsi aktoriai, režisieriai, reklamos gamybos, elektros indžinerijos, kūrybinių industrijų firmų savininkai. Jie pristatė savo verslus ir dalijosi savo sėkmės istorijomis. Organizavome dviejų dienų jaunimo verslumo mokymus, kuriuose dalyvavo 30 jaunuolių. Mokėmės siūti kaukes ir siuvinėti logotipus, tam iš projekto lėšų isigijome priemones, siuvinėjimo mašiną ir turėjome dviejų dienų mokymus. Vėliau vykdėme akciją „Kaukės jaunimui“. Organizuoti graffiti piešimo mokymai“, – vardija R. Petrauskis.

Nepamirštos buvo jaunimo organizacijos ir iniciatyvus jaunimas. Antrus metus iš eilės teikiamos „Jaunimo iniciatyva 2020“ nominacijos, nuotoliniu būdu surengtas apdovanojimų renginys. Jų šiemet sulaukė net 7 nominantai.

JE bendradarbiavo ir su kitais jaunimo centrais. Vasarą šilutiškiai lankėsi Klaipėdos atvirame jaunimo centre, kur pasidalijo gerąja atviro darbo su jaunimu patirtimi. Vykdyti ir išvykstamieji pilietiškumo mokymai.

Pasak R. Petrauskio, rūpintasi ir prevencija, ir jaunimo švietimu – vyko lošimų prevencijos renginys, kuriame dalyvavo apie 100 žmonių, savižudybių prevencijos mokymai. Organizuoti mokymai Jaunimo darbuotojams ir su jaunimu dirbantiems specialistams.

„Žinoma gaila, kad veikla persikėlė į nuotolinę erdvę, tai neatstoja gyvo kontakto. Tačiau nenuobodžiaujame ir rengiame projektus 2021 m. bei bendraujame su jaunimu nuotoliniu būdu“, – sakė JE darbuotojas.