Šilutės atviros jaunimo erdvės nariai domėjosi žiniasklaidininkų darbu

Jeigu kas mano, kad Šilutės krašto jaunimas nesidomi žiniasklaida ir neskaito laikraščių, tegu apsilanko Šilutės atviroje jaunimo erdvėje ir pabendrauja su jos lankytojais. „Šilutės naujienų“ atstovas Sigitas Grinčinaitis buvo pakviestas į Jaunimo erdvės renginį „Skonio dienos“, ir pasakojo apie žiniasklaidininkų darbą šiandienos sąlygomis.

Šiandienos žiniasklaidininkų darbu domėjosi gausus būrys Šilutės atviros jaunimo erdvės dalyvių.

Į susitikimą su žiniasklaidos atstovu susirinko daugiau nei dvi dešimtys merginų ir vaikinų. Pasak Šilutės atviros jaunimo erdvės kuratoriaus Rimvydo Petrauskio, mūsų miesto jaunimas mėgsta dalyvauti susitikimuose ir pabendrauti su įvairių verslo šakų atstovais. Jaunimą ypač domina verslo sukūrimo, plėtojimo galimybės ir, žinoma, jie nori išgirsti konkrečius atsakymus apie galimas pajamas.

Tokių klausimų užduota ir pokalbio apie žiniasklaidos verslą metu.
S. Grinčinaitis pasakojo, kad jeigu Jaunimo erdvės nariai turi kūrybinių sumanymų ir jų veikla besidominčių žmonių – jie gali tapti informacijos tiekėjais – žiniasklaidininkais. Pajamos iš tokios veiklos priklausys tik nuo to, ar surinktos ir skleidžiamos žinios atras savo skaitytojus, bus jiems įdomios.

Kalbėta ir apie tai, kad kiekvienas žmogus gali tapti leidinio bendradarbiu. Juk šiais laikais kiekvienas smalsus žmogus, rankose turintis išmanųjį telefoną ir besidomintis viešuoju bei socialiniu gyvenimu gali tapti leidinio turinio pildytoju.

Žinoma, kiekvienam leidiniui svarbu gauti reklamos ir turėti iš jos pajamų. Reklamos ypač netrūksta rinkimų metu, tik svarbu, kad tokia informacija būtų paženklinta kaip reklama, ir tai žinodami skaitytojai galėtų patys vertinti jos patikimumą.

Susitikimo dalyviai taip pat turėjo klausimų ir dėl „Šilutės naujienose“ skelbiamos informacijos. Kai kurie jų pastebėjo, kad rašinyje apie kandidatų į Seimą debatus nebuvo paminėtas tokio renginio organizatorius. Laikraščio atstovui liko pasiteisinti tik tuo, kad organizatoriaus pavadinimas matėsi fotografijoje, o įvardintas jis buvo ankstesniame numeryje, informuojant apie būsimus debatus.
Jaunimas pastebėjo, kad viename rinkiminiame straipsnyje laikraštyje, tarp kitų kandidatų, nebuvo paminėtas mažiausiai balsų surinkęs kandidatas Zigmas Medingis. Gal tai išankstinė laikraščio nuostata?

„Šilutės naujienų“ atstovui teko pripažinti, kad tai tik galimai nemaloni straipsnio autoriaus klaida.
Pasibaigus pokalbiui visi sustojo bendrai fotografijai.