Šilutės aukštalipiai imsis bažnyčios laikrodžių (video)

Ketvirtadienį miestiečiai galėjbaznycios laikrodis 1o stebėti neįprastą reginį – Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodžiu vaikščiojo alpinistas.

Vasarą dvasininkų ir Šilutės aukštalipių iniciatyva planuojama nudažyti visų trijų laikrodžių skaičius, rodykles ir ciferblatus.

Tačiau vien gražaus sumanymo nepakanka, darbams pradėti trūksta maždaug 3-4 tūkst.litų. Parapija tikisi, kad atnaujinti turistų lankomą bažnyčią padės ir vietos verslininkai.

Reikalingi rėmėjai

Paskutinį kartą Šilutės ekstremalaus sporto klubo „Astri Porta“ siela Arnoldas Sirvydis bažnyčios sienomis laipiojo prieš porą mėnesių.

Tą kartą reikėjo pritvirtinti kelias nuo stogo nukritusias čerpes. Kaip pasakojo evangelikų liuterionų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis, Arnoldas visuomet geranoriškai padeda atlikti smulkius remonto darbus.

Įmonės už paslaugas „lupa“ didelius pinigus, o aukštalipiai tokiais atvejais parodo geranoriškumą ir darbus atlieka už dyką.

„Dažant laikrodžius, tuo pačiu metu būtų galima vietomis šiek tiek patinkuoti ir sienas. Darbus norėtume pradėti vasarą, kai geresni orai“, – planais dalijosi dvasininkas.

Jei tarp vietos verslininkų atsirastų paveldui neabejingų rėmėjų, parapija planuoja nupirkti vertingų nanotechnologijos dažų.

Kaip pasakojo R.Šemeklis, kas kartą, gavę lietaus, jie atsinaujina. Tačiau yra be galo brangūs. Visiems trims bažnyčios laikrodžių skaičiams ir rodyklėms nudažyti prireiks maždaug 10 litrų dažų, kurių kaina – beveik 1 000 litų.

„Nors už darbus apmokėti dalį reikalingų lėšų skirs parapija, tačiau vis tiek trūksta 3-4 tūkst. litų dažams bei kitoms priemonėms, o taip pat ir darbams. Norisi viską atlikti atsakingai, kad rezultatas būtų ilgesniam laikui“, – sakė R.Šemeklis.

Alpinistas ant laikrodžio:

Veda derybas dėl dažų

Ketvirtadienį po pietų alpinistas siena link laikrodžio nusileido vakarinėje bažnyčios pusėje. Kojomis lengvai atsirėmęs į žmogaus dydžio laikrodžio rodykles, A.Sirvydis apžiūrėjo dažų būklę.

Žemėn nusileidęs jis pasakojo, kad vis dėlto, teks juodai perdažyti ir patį ciferblatą. Nors žiūrint iš žemės jis neatrodo taip blogai, rūpestingų rankų prisilietimas jau būtinas ir ten.

baznycios laikrodis 2Darbų planuotojai sieks atkurti autentišką vaizdą, todėl rodykles ir skaičius planuoja dažyti aukso spalva.

A.Sirvydis pasakojo, kad Vokietijoje dažus gaminanti bendrovė kol kas pageidaujamos spalvos neturi, tačiau jau vedamos derybos.

Alpinistas patvirtino, kad 10 litrų dažų turėtų užtekti. Vakarinėje bažnyčios pusėje apžiūrėtas laikrodis iš visų trijų atrodo gražiausiai.

Daugiausia žalos laikas padarė laikrodžiui priešingoje pusėje – ten jau vos matosi skaičiai. Kiek anksčiau visus laikrodžius A.Sirvydis apžiūrėjo ir su žiūronais.

Alpinistas pasakojo, kad visus planuojamus darbus, jeigu leis orai, bus galima atlikti maždaug per keletą mėnesių. Jam padės kolegė Inga.

Nudažęs laikrodžius A.Sirvydis sulygins ir rodykles, kad visi trys rodytų vienodą laiką.