Šilutės autobusų parko teritorija sudomino „Lidl“

 LIDL VIETA 1Šilutės savivaldybės vadovai praėjusį antradienį susitiko su vokiečių prekybos tinklo „Lidl“ atstovais, kurie domėjosi galimybe savo prekybos centrą statyti Šilutės autobusų parko vietoje.

Atstovai kol kas tik susirinko duomenis apie Šilutės autobusų parko teritorijos parametrus, išklausė savivaldybės vadovų pageidavimus dėl naujos autobusų stoties statybos ir autobusų parko iškėlimo į užmiestį.

Politikai pageidavo skaidrumo

Prieš mėnesį savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis spaudos konferencijoje kalbėjo apie jau pradėtas derybas su dviem prekybos tinklais, kuriems pasiūlyta Šilutės autobusų parko vietoje pasistatyti prekybos centrą ir šalia pastatyti šiuolaikišką optimalią autobusų stotį. Investuotojams iškelta sąlyga Autobusų parką perkelti į miesto pakraštį, šalia UAB „Transkona“ techninių apžiūrų stoties – ten reikėtų pastatyti naujus autobusų parko garažus, tecnines patalpas, įrengti kiemą. Rajono vadovai neminėjo derybose dalyvaujančių prekybos tinklų pavadinimų, tačiau tuomet tvirtino, kad derybose „Lidl“ nedalyvauja.

Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė birželio 7 dieną straipsnyje „Šilutės autobusų parkas – ant iškraustymo slenksčio“.

„Šilutės naujienų“ paskelbta informacija įkaitino aistras tarp savivaldybės Tarybos politikų. Tiek valdančiosios koalicijos, tiek opozicijos politikai pasipiktino, kad Savivaldybės vadovai, net neinformavę Tarybos narių, su niekuo nesitarę, jau veda konkrečias derybas ir tariasi dėl autobusų parko iškeldinimo, nurodo net vietą, kur jis turėtų būti iškeltas.

Sužinojęs apie tokias derybas, Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto narys Arvydas Jakas apkaltino vadovus neskaidria politika. Jis pareikalavo, kad būtų paskelbtas viešas konkursas autobusų parko vietoje statyti naują autobusų stotį su prekybos centru, numatytos Šilutei naudingos sąlygos ir į derybas būtų pakviesti visi prekybos tinklai.

Kadangi A.Jako pozicijai pritarė ir daugiau politikų, valdžia pakluso. Savivaldybės tinklalapyje birželio 29 dieną atsirado pranešimas „Dėl Šilutės autobusų parko iškėlimo“.

Šiuo pranešimu Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis oficialiai pakvietė investuotojus teikti pasiūlymus įgyvendinant seniai planuotą projektą: iškelti autobusų parką ir jo vietoje įrengti autobusų stotį su prekybos centru. O UAB „Šilutės autobusų parką“ iškelti į Dariaus ir Girėno g. 30, Šilutėje, esantį sklypą (1,0670 ha), kuriame turėtų būti įrengta visa autobusų parkui reikalinga infrastruktūra.

Pasak S.Šepučio, jau kitą dieną po pranešimo paskelbimo „Lidl“ atstovai apsilankė Šilutėje.

„Lidl“ nori paprastesnių sąlygų

S.Šeputis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad „Lidl“ atstovai pageidautų paprastesnių Šilutės autobusų parko vietos įsigijimo sąlygų. Jie neprieštarautų senojo autobusų parko vietoje pastatyti savo prekybos centrą su nauja autobusų stotimi, tačiau nenori rūpintis autobusų parko pastatų ir kiemo statyba naujojoje vietoje. Jie norėtų sumokėti reikiamą sumą pinigų ir naujo autobusų parko statybų organizavimą užmiestyje perleisti Savivaldybei.
Tačiau S.Šeputis sakė, kad tokia sąlyga Šilutės savivaldybei nepriimtina, nes jei statybų imtųsi pati Savivaldybė, jai reikėtų atlikti daug viešųjų konkursų (projektavimo, rangos darbų, techninės priežiūros ir kitų). Be to, dabar madingi konkursų apskundimai… Taigi statybos labai užsitęstų – ko gero, Savivaldybė autobusų parką statytų mažiausiai trejus metus. Kuris prekybos tinklas norės tiek laukti, kol bus atlaisvinta dabartinė autobusų parko vieta?

S.Šepučio nuomone, privati įmonė visas šias procedūras atliktų paprasčiau ir greičiau.

„Lidl“ atstovai, susirinkę informaciją, žadėjo apie savo sprendimą dėl tolimesnių derybų pranešti liepos 18 dieną.