Šilutės aviamodeliuotojai varžėsi Kaune

Kovo 19 d. Šilutės aviamodeliavimo klubas „Skrydis“ dalyvavo F1N mėtomų sklandytuvų varžybose Kaune, Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje.

Šilutės aviamodeliuotojai gr įžo kupini gerų emocijų ir pasiryžę toliau dalyvauti varžybose

F1N – oficiali, tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) pripažinta sportinio aviamodeliavimo klasė.

Šie modeliai skirstomi kaip kambariniai – tinkami leisti mokyklų salėse ir sveria tik apie 10 g, gaminami iš putos, anglies pluošto arba itin lengvos balzos medienos.

Jiems netaikomi dideli techniniai apribojimai, todėl tai populiari klasė tarp mokyklinio amžiaus vaikų.

Modeliai sureguliuojami taip kad sklęstų ratu. Be konstrukcijos svarbus ir modelio išmetimas, tai reikalauja įgūdžių, netinkamai paleistas modelis, tiesiog nepereina į sklendimą ir nukrenta.

Varžybose dalyvavo 51 aviatorius iš Kauno, Varėnos, Anykščių ir Šilutės. Varžybų tikslas – išmesti savo modelį taip, kad jis ratus ore suktų kiek įmanoma ilgiau. Prizines vietas užėmė dalyviai iš Varėnos bei Kauno, kurių leisti sklandytuvai ore išsilaikė iki 23 sekundžių. Šilutiškių, vadovaujamų Kęstučio Paldausko, rezultatai, lyginant su lyderiais nėra blogi. Ilgiausiai ore išbuvo Dovydo-Mariaus Švagždžio (16 sek.), Mato Ragelio (12 sek.) ir Danielės Bukauskaitės (11 sek.) modeliai. Komandoje taip pat buvo Domantas Mulskis, Eivenas Gajauskas, Arnis Dabševičius ir iš Ukrainos į Šilutę atvykęs ir daug palaikymo varžybose gavęs Oleg Boreveckij.

„Skrydžio“ nariai taip pat apžiūrėjo progimnazijos technologijų kabinetus, pritaikytus aviamodeliavimo užsiėmimams ir aprūpintus profesionalia įranga bei staklėmis. Mokyklos atstovai sakė, jog aviamodeliavimas šioje progimnazijoje įtrauktas į mokymo programą.

Prieš varžybas Šilutiškiai turėjo tik dvi treniruotes ir už tai dėkoja Šilutės verslo ir turizmo mokyklos administracijai, leidusiai pasinaudoti jų sporto sale. Dėkojame ir Dovydui Stunguriui už pasirūpinimą patogia kelione bei varžybų kadrais, kuriuos galima rasti mūsų puslapyje facebook.com/rcskrydis.

Grįžtant Dovydas parodė netoli Kauno esantį šlaitą, nuo kurio mokėsi sklandyti. Šindien čia vis dar apsilanko parasparnininkai ir sklandytojai.

Aviacinės technikos konstravimo ir modeliavimo klubo „Skrydis“ nariai grįžo su geromis emocijomis ir užsispyrimu toliau aktyviai dalyvauti varžybose. Klubas visada yra pasiruošę priimti entuziastus, norinčius prisijungti prie aviamodeliavimo ir siekti padangių.