Šilutės baidarininkai: jei laimim medalius, tai po du

irkluotojai misri igulaRugsėjo 19-20 dienomis Šiauliuose vyko vienos iš paskutiniųjų šį sezoną respublikinių baidarių – kanojų irklavimo varžybų – tai mokinių pirmenybės ir jaunimo taurės varžybos.

Jose dalyvauti nepraleido progos ir Šilutės sporto mokyklos trenerio Nedo Bartušio 10 auklėtinių. Vaikinai varžėsi 1000 ir 200 m nuotoliuose, o merginos – 500 ir 200 m nuotoliuose.

Varžybose dalyvavo visų Lietuvos miestų ir klubų komandos.

Mokinių pirmenybėse dviviete baidare 1000 m distancijoje III vietą iškovojo šilutiškiai Heraldas Kairys ir Martynas Narevičius. Šiems irkluotojams III vieta atiteko ir 200 m distancijos rungtyje.

H.Kairys varžėsi ir irkluodamas vienvietę baidarę 200 m distancijoje, tačiau vaikiną ištiko nesėkmė. Likus keliems metrams iki finišo jis buvo antras, bet išvirto iš savo baidarės ir rezultatas buvo neužskaitytas.

Dėl Jaunimo taurės kovojo iš įvairių miestų irkluotojų sudarytos įgulos. Dvivietę baidarę 1000 m distancijoje irklavę Gvidas Kmiliauskas (Panevėžys) ir Tadas Čižauskas (Šilutė) finišavo antri ir pasipuošė sidabro medaliais. O antrą dieną šis duetas buvo nenugalimas ir 200 m distancijoje. Vaikinai iškovojo Lietuvos jaunimo taurės čempionų vardus ir pasipuošė auksu. Pasak trenerio N.Bartušio, 200 m distancija – šio dueto mėgstamiausia.

Spalio 3 d. Šilutės irkluotojų laukia ilgų nuotolių maratono plaukimo išbandymas bei sezono uždarymas karaliaus Vilhelmo kanale (Dreverna).