„Šilutės baldai“ – tarp efektyviausių šalies įmonių

Viena seniausių įmonių Šilutėje, SBA grupei priklausanti bendrovė „Šilutės baldai“ jau trečią kartą pripažinta viena efektyviausių šalies įmonių. Pripažinimą jai pelnė pačių darbuotojų sukurta ir sumontuota įranga. Atsižvelgus į pasiektus procesų tobulinimus, darbuotojų įsitraukimą „Šilutės baldai“ laureate paskelbti metiniame „LEAN forume 2020“.

„Šilutės baldų“ vadovas E. Jankauskas su komanda džiaugiasi įmonės įvertinimu.

Šilutės baldų gamintojai šįkart įvertinti šalies mastu už pačių suprojektuotus ir pagamintus įrengimus baldų durelėms surinkti.

Darbuotojai pastebėjo, kad anksčiau šiame procese naudojant nemažai rankų darbo, ne visuomet pavykdavo tiksliai dozuoti klijus, sutvirtinančius skirtingas detales ir pasiekti šimtaprocentinę kokybę. Todėl ieškojo būdo, kaip rankų darbą automatizuoti ir tuo pačiu pagerinti gaminio kokybę.

„Norint išliktų konkurencingu reikia ieškoti būdų kaip tai pasiekti. Todėl mūsų išradėjų, arba kitaip dar vadinamų „auksarankių“ padalinys įmonei labai padeda, kai įrangos rinkoje arba negalima surasti, arba ji iki mūsų atkeliautų tik po metų ir būtų daug brangesnė. 4 – 5 žmonių komanda suprojektuoja ir surenka naują įrenginį per 3 – 4 mėnesius,“ – sako SBA bendrovės „Šilutės baldai“ vadovas Eimuntas Jankauskas.

„Šilutės baldai“ pelnė „Metų KAIZEN“ už efektyviausią įgyvendintą pasiūlymą.

Pasak jo, įmonėje, kaip ir visoje SBA grupėje, naudojama „KAIZEN“ – pasiūlymų sistema, skirta tobulinti darbo aplinką ir atskleisti neatrastus talentus komandoje. Daugiausiai idėjų pasiūlo gamybinių padalinių darbuotojai, kurie prie įrengimų dirbdami kasdien pamato galimybes, kaip būtų galima procesus patobulinti. Įgyvendinus komandos nario idėją, jis paskatinamas finansiškai.
„Didžiuojuosi, kad mūsų įmonėje dirba tokie kūrybingi ir nagingi žmonės, kurie patys identifikuoja sudėtingiausius gamybos proceso etapus ir sukuria tinkamus techninius sprendimus jiems palengvinti. Įgyvendinus patobulinimus sumažėja rankų darbo, o įmonė sutaupo, nes brangios įrangos nebereikia pirkti rinkoje“, – pasakoja E. Jankauskas.

Anot jo, pasiteisinus pačių šilutiškių sukurtiems technologiniams patobulinimams, jie gali būti įgyvendinami ir kitose SBA grupės baldų gamybos įmonėse.

Pernai „Šilutės baldai“ taip pat buvo įvertinti už efektyviausiai įgyvendintą patobulinimą – pakeitus staklių išdėstymą sumažėjo bereikalingo vaikščiojimo staklių operatoriams. Pritaikius šį pasiūlymą darbo efektyvumas šiame technologiniame procese padidėjo 28 procentais.

2017 metais pripažinimą „Šilutės baldai“ pelnė 1-ojo cecho staklininkai už įrangos patobulinimą, leidusį sutaupyti vieno žmogaus darbą. Pasak E. Jankausko, vien šiemet įmonėje įgyvendinta per 300 darbuotojų idėjų.