„Šilutės baldams“ jau daugiau nei 130 metų

„Šilutės baldai“ – ne tik didžiausia, bet ir viena seniausių Šilutės miesto įmonių.

Naująją kolektyvinę sutartį pasirašė „Šilutės baldų“ direktorius E. Jankauskas ir Šilutės baldų profesinės sąjungos pirmininkė I. Keliauskienė, kartu sutartį aptarė personalo vadovė J. Jokubaitienė, darbuotojų atstovai V. Tisaitis, E. Mauricas ir D. Paldauskienė.

Šį rugsėjį įmonės bendruomenė simboliškai skaičiavo jau 131-uosius veiklos metus ir minėjo įmonės gimtadienį. O nuo ko viskas prasidėjo?

Nuo lentpjūvės iki didžiausios rajono įmonės

Remiantis istoriniais duomenimis, 1890 metais dabartinės Rusnės gatvės teritorijoje buvo įsteigta lentpjūvė bei pastatytas administracinis pastatas, kuris tebestovi iki šiol (Rusnės g. 10, Šilutė). Tačiau yra prielaidų manyti, kad gamybinė veikla iki lentpjūvės įsteigimo buvo pradėta vykdyti net keliais dešimtmečiais anksčiau. Bėgant laikui lentpjūvė plėtėsi ir pradėti gaminti pirmieji baldai – taburetės, stalai ir spintelės, kuriais buvo apstatyta ir Šilutės ligoninė. Sovietmečiu įmonė specializavosi – pradėti gaminti virtuviniai baldai, kurtos individualios kolekcijos.

Atkūrus nepriklausomybę imta ieškoti kelio į tarptautinę rinką. Šiandien įmonė priklauso SBA grupei, gamina daugiau nei 80 skirtingų gaminių, kuriais visame pasaulyje prekiauja baldų prekybos milžinė IKEA.

Praėjus daugiau nei 130 metų nuo lentpjūvės įkūrimo, „Šilutės baldai“ – didžiausias darbdavys Pamario krašte, čia dirba net 800 profesionalių darbuotojų, kasdien siekiančių atrasti, laimėti, puoselėti.

„Šilutės baldų“ įmonėje yra dirbusi ne viena šilutiškių karta. „Yra darbuotojų, kurių seneliai, tėvai dirbo čia, ir jų vaikai šiandien atranda įmonę iš naujo, įvertina tas galimybes, kurias siūlome. Tikrai gera pasiklausyti istorijų iš darbuotojų vaikystės, prisiminimų. Tada pajunti kaip įmonė pasikeitė, tapo šiuolaikiška, moderni, bet liko stabili ir patikima“, – pasakoja direktorius Eimuntas Jankauskas.

Jam antrina ir personalo vadovė Jūratė Jokubaitienė: „Yra net, sakyčiau, tradicija, kai įmonėje įsidarbinama šeimomis. Dažnai įsidarbinus vienam šeimos nariui, netrukus įsidarbinti panori ir kiti. Taip pas mus dirba ir šeimos, ir net giminės“.

Pasak įmonės direktoriaus, įmonės stabilumas ir sėkmė pirmiausia priklauso nuo darbuotojų: „Mes visi savo geru darbu, pasiūlymais padedame įmonei keistis ir tobulėti. Dirbant didėja mūsų profesionalumas ir kompetencija. Dėl to produkcijos kokybė gerėja, o efektyvumas auga. Ačiū visiems įmonės draugams, o labiausiai – darbuotojams, už buvimą kartu“.

Saugumo garantijos darbuotojams – naujoje kolektyvinėje sutartyje

Simboliška, kad rugsėjį minimas ne tik įmonės gimtadienis, tačiau ir tęsiamos kitos geros tradicijos. Rugsėjo 30 dieną pasirašyta naujoji kolektyvinė sutartis, kuria „Šilutės baldai“ ir Šilutės baldų profesinė sąjunga, atstovaujanti darbuotojų interesus, pasiekė ilgalaikio kolektyvinio susitarimo dėl darbuotojų ir darbdavio darnių ir subalansuotų santykių. Nauja sutartimi įtvirtintos papildomos darbuotojų darbo, profesinės, socialinės ir ekonominės sąlygos ir garantijos, darbuotojams taikomos papildomos naudos, kurių nenumato įstatymai ir kurios neprieštarauja įstatymų numatytoms darbuotojų teisėms.

Šilutės baldų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Keliauskienė džiaugiasi, kad dėl numatytų naudų darbuotojų socialinės sąlygos gerės: „Naujojoje kolektyvinėje sutartyje numatytos socialinės išmokos, pavyzdžiui šeimoje gimus vaikui, jo jubiliejinės sukakties proga ar įgijus tam tikrą darbo stažą, artimojo mirties atveju – nuo šiol bus svaresnės ir labiau jaučiamos darbuotojo kišenėje“.

Neišnyko ir tradiciškai egzistavusios, tačiau anksčiau nereglamentuotos naudos. Nemokamas atokesnėse vietose gyvenančių darbuotojų atvežimas į darbą, dalinai kompensuojamas darbuotojų maitinimas, pirmoji pagalba, o pagal poreikį – ir fizioterapijos ir masažo paslaugos bendrovės medicinos punkte, galimybė įsigyti bendrovėje gaminamos produkcijos gamintojo kainomis, proginės dovanos ir renginiai, skatinimas pasiekus gerus darbo rezultatus ir už asmenines iniciatyvas nuo šiol bus įtvirtintos šioje sutartyje.

Pasak personalo vadovės Jūratės Jokubaitienės, įmonės tikslas – laimingas, darbuotojas, kuris gali tikėtis ir sulaukia pagalbos iš darbdavio tiek sunkiais, tiek ir džiugiais gyvenimo etapais.