Šilutės baldų gamintojai transformuojasi ir sprendžia logistikos iššūkius

Didžiausi Šilutės rajono darbdaviai – SBA grupei priklausančios baldų gamybos įmonės – išgyvena iššūkių kupiną laikotarpį. Dėl karo Ukrainoje sutrikus logistikos grandinėms, „Šilutės baldai“ produkcija užpildė savo sandėlius. O Sakūtėlių kaime įsikūrusi „Inno Line“ (buvusi „Germanika“) transformuojasi - čia kursis produkcijos logistikos padalinys.

Sutrikusi logistika

Gamybos procesai „Šilutės balduose“ organizuojami ir koreguojami pagal tai, kiek sklandžiai vyksta pagamintos produkcijos išvežimas ir kiek jos yra sandėliuose. Bendrovės direktorius Eimuntas Jankauskas tikina, kad prasidėjęs karas Ukrainoje išbalansavo logistikos grandines ir tai turėjo trumpalaikį poveikį įmonės darbui.

„Dėl logistikos trikdžių sandėliams pilnai užsipildžius gaminiais, kelioms dienoms dalį įmonės pristabdėme, tačiau techninė tarnyba, prižiūrinti įrangą, dirbo. Praėjusį penktadienį visi padaliniai jau pradėjo dirbti visu pajėgumu ir artimiausiu metu stabdyti gamybos nesirengiame.
Tačiau karo Ukrainoje padarinius verslas jaučia. Sprendžiame naujai iškilusius iššūkius dėl žaliavų ir pagamintos produkcijos logistikos, taip pat ieškome naujų žaliavų tiekėjų iš šalių, kurioms netaikomos sankcijos. Susitelkusi komanda deda visas pastangas, kad įmonė veiktų be pertrūkių“, – sako E. Jankauskas.

Anot jo, laikinai dalis gamybos būdavo stabdoma ir prieš pandemiją, kai sandėliai užsipildydavo produkcija. Tačiau apie darbuotojų skaičiaus mažinimą įmonėje, kurioje dirba beveik 840 žmonių, nėra nė kalbos.

„Šiuo metu darbuotojų tikrai neatleidinėjame ir artimiausiu metu to neplanuojame daryti. Priešingai – dėl padidėjusios kai kurių gaminių paklausos planuojame plėsti komandą ir papildomai priimti apie 20 žmonių, kad spėtume įvykdyti užsakymus. Taip pat laukiame patirtį turinčių gamybos operatorių, kuriems siūlome konkurencingą atlyginimą ir papildomų naudų bei skatinimo priemonių“, – tvirtina „Šilutės baldų“ direktorius.

Gamykla Sakūtėliuose transformuojama

Septyniolika metų sėkmingai veikusi buvusi „Germanika“, dabar – „Inno Line“, pertvarkoma. Įmonės vadovas Rolandas Baltuonis sako, kad sėkmingas verslas nuolat reaguoja į besikeičiančią situaciją rinkose, įgyvendina plėtros planus, siekia efektyvumo ir kuo geresnių sąlygų savo darbuotojams.
„Įvertinus argumentus dėl gamybos efektyvumo, veiklos optimizavimo bei efektyvaus išteklių naudojimo, SBA grupėje buvo nuspręsta transformuoti gamyklą Sakūtėliuose ir gamybą perkelti į naujai statomą kompleksą SBA Industrinių inovacijų slėnyje, įsikūrusiame netoli Klaipėdos. Veikla bus vykdoma ir Sakūtėliuose, kur formuojama komanda ir bus įkurtas logistikos padalinys“, – teigia „Inno Line“ direktorius.

Pasak jo, perkeliant gamybą visiems darbuotojams (daugiau kaip 500) buvo sudarytos sąlygos dirbti naujame gamybos komplekse. Nes tik profesionali ir patyrusi komanda gali užtikrinti, kad naujoji gamykla pasiektų veiklos efektyvumo tikslus, kad joje pagaminti baldai būtų aukščiausios kokybės ir patenkintų klientų lūkesčius.

„Savo lėšomis organizuojame pavėžėjimą iš Šilutės ir kitų vietovių, kur yra daugiausiai mūsų darbuotojų. Jie galės ir toliau naudotis visu iki šiol įmonės suteiktu naudų paketu: papildomu sveikatos ir nelaimingų atsitikimų draudimu, ketvirtiniais priedais už pasiektus gerus gamybos rezultatus, daliniu maitinimo kompensavimu ir kitomis priemonėmis“, – sako R. Baltuonis.

Įmonės vadovo teigimu, Šilutės rajonui gamybos perkėlimas įtakos neturės, nes gyventojų pajamų mokestis ir toliau bus mokamas pagal darbuotojų deklaruotą gyvenamąją vietą, taigi didžioji dalis šio mokesčio ir toliau pildys Šilutės rajono biudžetą. Pernai įmonė jo sumokėjo beveik 1,8 mln. eurų.