Šilutės bėgikai Kovo 11-ąją šventė Gargžduose ir Jonavoje

Begimas 1Kovo 11-ąją Šilutės bėgimo mėgėjai švęsti pasirinko bėgdami Gargžduose ir Jonavoje. Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Evaldas Bilevičius dalyvavo „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ bėgime, o ventiškis Romas Škadauskas, kintiškis Gediminas Simutis, vikytiškis Ruslanas Seitkalijevas ir šilutiškis Arlandas Mazgeika bėgo Gargžduose.
„Lietuva šiemet švenčia laisvės 30-metį, o bėgimas jau 31-asis. 1989 metais, vasario 16 dieną 15 vyrų susiorganizavo, ir nuo to paties A. Kulviečio obelisko etapais nešė Lietuvos vėliavą iki Jonavos krašto muziejaus. Vėliau visą šią Nepriklausomybės idėją perkėlėme į Kovo 11-ąją. Mūsų bėgimas yra labai populiarus tarp sportininkų. Kasmet sulaukiame ir nemažai stipresnių bėgikų. Trasa per visą laiką keitėsi į visas puses, bet dabar ji yra nusistovėjusi ir sertifikuota“, – sakė Jonavos sporto centro direktorė Regina Stupurienė.

Pasak Šilutės PGT pamainos vado E. Bilevičiaus, bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“, skirtas Kovo 11-ąjai, vyko jau 31-ą kartą. Jame dalyvavo pajėgiausi šalies greitakojai, nes šis renginys yra Lietuvos bėgimo taurės (LBT) trečiasis etapas.

„Nuostabus bėgimas, geros emocijos. 15 kilometrų bėgome su vėjeliu. Pirmus 4 kilometrus bėgimą lengvino nuokalnė, vėliau stiprus vėjas – „padėjėjas“ pūtė į nugarą. Bėgimo metu dalyvių dviejose zonose laukė muzikinės stotelės, kuriose atlikėjai stengėsi suteikti sportininkams papildomos energijos. Buvo ir du maitinimo taškai. 15 km distanciją įveikę sportininkai po finišo pavaišinti karių virtu plovu, arbata, visi finišavusieji apdovanoti medaliais“, – įspūdžiais su „Šilutės naujienomis“ dalinosi E. Bilevičius.

Kitas bėgimas vyko Gargžduose. Čia Šilutės rajono garbę gynė ventiškis R. Škadauskas, kintiškis G. Simutis, vilkytiškis R. Seitkalijevas bei šilutiškis A. Mazgeika.