Šilutės bibliotekininkai – „Indėniados” prizininkai

saskrydis 084Kasmet pirmąjį birželio savaitgalį viename iš Vakarų Lietuvos regionų vyksta bibliotekininkų sporto sąskrydis. Šįmet 11-ojo sąskrydžio dalyviai rinkosi egzotiškame Lakštingalų slėnyje Gargždų rajone.

Šeimininkai – Gargždų J.Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkai – pasitiko net 13 sportuojančių komandų. Lakštingalų slėnis priminė Šiaurės Amerikos indėnų stovyklą: dunksint būgnams savo indėniškus būstus kūrėsi komandos, rūko laužai, visu grožiu ant ilgų karčių puikavosi karo trofėjai, meškų kailiai, o savo įdegusius kūnus pasidabinę žvėrių kailiais ir plunksnomis bibliotekininkai, kaip  tikri indėnai, šūkaliodami tik jiems suprantama kalba, rengėsi sportinėms rungtims ir stovyklaviečių prisistatymui.saskrydis 004

Šilutiškių, pasivadinusių „Bizonais“, stovyklą puošė įspūdingi totemai, kitaip vadinami indėniškos genties protėvių karo trofėjai – priešų galvos, teikiančios jėgų ir liudijančios indėnų kovos grobio didybę. Jas meistriškai sukūrė Šilutės meno mokyklos mokytojas Andrius Sirtautas ir jo dailiokai.

Pakelta sąskrydžio vėliava, sveikinimų kalbas pasakė Klaipėdos r. savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Cirtautas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, seimo narys Petras Gražulis.

Sporto rungčių maratoną beveik 250 bibliotekininkų pradėjo didžiąja estafete, į kurią įėjo  baidarės nešimas, bėgimas maišuose, komandinis slydimas vasaros slidėmis, ieties metimas, lauko teniso kamuoliuko nešimas. Šilutiškiai Sandra Jablonskienė, Vida Paldauskienė, Sonata Mockienė, Laima Dumšienė, Vita Gerulienė, Vaidas Muliarčikas, Steponas Oželis, Adomas Mauricas ir Žana Antanaitienė azartiškai „išrovė“ estafetės nugalėtojų prizą ir tapo lyderiais. Jiems atiteko I vieta ir komandinė sportinė taurė.

saskrydis 199Šaudyme iš lanko, sportinių žiedų sumovime ant kliūties ir indėniško apavo, mokasino, mėtyme šilutiškiams Fortūna nebuvo palanki. Tačiau reikli stovyklaviečių vertinimo komisija buvo vieningos nuomonės: „Bizonų“ stovyklavietė, papuošta totemais, žuvies stalas ir „Bizonų“ genties kovinė dvasia įvertinta geriausiai. Už tai bizoniečiams įteikta „Indėniados“ sąskrydžio organizatorių nominacija „Už Bizonų genties kovinius pasiekimus“.

Vakarop, kaip ir dera, indėnų šalies gyventojams, stovyklavietėje įsižiebė genčių laužai ir didysis laužas, sukvietęs būrin, regis, iš pirmo žvilgsnio ramius ir taikius, tačiau iš tiesų šėlsmo ir linksmybių pasiilgusius Vakarų Lietuvos sportuojančius bibliotekininkus. Indėniados šeimininkas Sakalas Raudonasis (Gargždų J.Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas) ilgai neskelbė nakties. Tai būtų buvę neišmintinga, nes pasak indėnų, „žinios paslėptos kiekviename dalyke. Kadaise pasaulis buvo biblioteka. Ir vienas iš jos lobių – užrašyta indėnų išmintis knygose išliko. Todėl indėnė Lapės ausis sako: „Kai miršta legenda ir dingsta svajonė, pasaulyje nebelieka didybės…“