Šilutės bibliotekininkai lankėsi Vilniaus knygų mugėje

Vasario 24 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos bibliotekininkai pasižvalgė po LITEXPO parodų rūmuose vykusią 2022 metų Vilniaus knygų mugę.

Šilutės bibliotekininkės LITEXPO parodų rūmuose.

Skaitytojų laukė ne tik tekstai ir vaizdai, bet ir mugės tema – „Vaizdas kaip tekstas“, atskleista per meno parodas, iliustracijas, knygos meno parodas, pokalbius bei diskusijas, geriausių metų knygų ir geriausių knygų kūrėjų pristatymus.

Šiais laikais, kai dauguma informacijos perkelta į virtualią erdvę, buvo gera matyti Knygų mugės lankytojus vartančius neseniai išleistas „Vagos“, „Baltų lankų“, „Jotemos“ ir kitų leidyklų knygas, ieškančius naujos literatūros arba seniai pamėgtų grožinės literatūros kūrinių, mokslo populiarinimo ar kitų leidinių.

Patirties pasisemta dalyvaujant įvairiose edukacinėse veiklose, kurių Knygų mugėje netrūko. Jaunųjų skaitytojų salėje veikė Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira Bibliotekų erdvė – kitokia skaitymo, bendravimo ir susitikimų erdvė jaunimui. Lietuvoje ir pasaulyje žinomi knygų kūrėjai Kūrybos erdvėje be formulių vedė užsiėmimus skirtingo amžiaus dalyviams.

Knygų mugėje pamatėme, kad pandemijos metu knygų populiarumas smarkiai išaugo, o tai džiugina kultūros darbuotojus, ieškančius naujų kelių pas skaitytojus.