Rugsėjo 1-ąją, Mokslo ir žinių dieną, Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje lankėsi Bialystoko ir Vroclavo universitetų dėstytojų bei bibliotekininkų delegacija. Svečiai susipažino su bibliotekos Knygos muziejumi ir jo knyginio paveldo rinkiniais, pasidalijo leidybinio darbo patirtimi ir vartotojams teikiamų mokamų bei nemokamų paslaugų paketu.
Bialystoko psichologijos instituto Informacijos ir bibliotekų departamento Psichologijos fakulteto profesorė Jadvyga Sadovska šilutiškiams pristatė Lenkijos bibliotekininkų aukštojo rengimo situaciją. Pasak viešnios, Bialystoko psichologijos institute į bibliotekininko ir informacijos specialybę jau nėra konkursų. Profesorę domino, kaip šilutiškiai motyvuoja savo specialistus, jei bibliotekoje dirba tiek daug jaunimo?
Šilutiškiai pristatė naujo Lietuvos nacionalinio projekto „Bibliotekos pažangai 2“ mokymų galimybes, profesinius renginius ir bibliotekininkus ugdančiąją veiklą, akcentuodami, kad žaisdami, iškylaudami, kurdami gerą psichologinę atmosferą bibliotekos lankytojams, bibliotekos specialistai gauna grąžą – savo veiklos įvertinimą, turiningą ir kūrybišką bibliotekininko darbo dieną, asmeninę motyvaciją.
Vroclavo universiteto Mokslų informacijos ir bibliotekininkystės mokslų instituto prof. hab. dr. Malgorzata Derkacz, susipažinusi su šilutiškių Knygos muziejaus knyginio paveldo rinkiniais, sakė nesitikėjusi nedidelio regiono bibliotekoje rasti tokį lobyną. Knyginio paveldo kolekcijos Lenkijoje yra kaupiamos tik nacionalinio ir išskirtiniais atvejais regioninio lygio didžiosiose bibliotekose. Pasak viešnios, knyginio paveldo leidiniai mūsų bibliotekoje – puiki kultūros paveldo edukacijos priemonė, kurią šilutiškiai bibliotekininkai išradingai aktualina savo parengtose ir išleistose knygose (nuo 2000-ųjų metų – 18 įvairių leidinių).
Svečiai susipažino su modernia Švėkšnos biblioteka, buvo svetingai sutikti Švėkšnos seniūno Alfonso Šepučio valdose, pamatė Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią, apžiūrėjo XIX a. antrosios pusės architektūrinį statinį – Genovaitės vilą, parką. Kolegos lenkai dėkojo jiems Švėkšnos įžymybes pristačiusiems švėkšniškiams – kraštotyrininkui Petrui Čeliauskui, klebonui Sauliui Katkui, bibliotekininkei Danutei Litvinienei.
Lenkų delegacija F.Bajoraičio viešosios bibliotekos svečių knygoje įrašė: „Mes apsilankėme įspūdingoje Šilutės krašto bibliotekoje ir šilutiškių patirtį būtinai skleisime tarp mūsų universitetų akademinio jaunimo“. Pažintį su Vakarų Lietuva Lenkijos mokslininkai ir bibliotekininkai tęsė Klaipėdoje.
Nuo šiol šilutiškiai kaimyninėje Lenkijoje turės jau 4 tarptautinius partnerius: Punsko lietuvių kultūros namų, Bialystoko miesto bibliotekos, Vroclavo universiteto ir Bialystoko psichologijos instituto bendruomenes.
Rašyti atsakymą