Šilutės „Bočiai“ atsisveikino su ilgamete pirmininke

bociai 6Nuo pat Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės skyriaus įkūrimo pradžios – beveik trylika metų organizacijai vadovavusi Janina Vaidekat paliko pirmininkės postą. Savo pareigas ji perdavė naujam organizacijos nariui Zenonui Karnauskui.

Ilgametei vadovei už nuoširdų bendravimą ir veiklą padėkoti susirinko draugijos nariai, Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus atstovai.

J.Vaidekat buvo „Bočių“ Šilutės skyriaus įkūrėja, jam vadovavo nuo 1999 m. birželio 14 d. Šiuo metu mūsų rajono pagyvenusių žmonių organizacijoje yra 28 nariai. Veikia ansamblis, kuriame dainuoja 15 dainininkų.

Patalpas darželyje „Raudonkepuraitė“ draugija gavo prieš dvejus metus. Iki tol keliaudavo iš vienos vietos į kitą, ilgus metus buvo įsikūrę Šilutės filialo Aklųjų ir silpnaregių sąjungos patalpose.

„Šilutės naujienoms“ J.Vaidekat sakė, jog palikti pirmininkės postą nutarė dėl sveikatos būklės. Ilgametė vadovė tikisi, kad naujasis jaunesnis pirmininkas Z.Karnauskas puikiai ją pakeis.

„Bočių“ sąjungos nariais gali tapti visi pagyvenę, pensinio, priešpensinio amžiaus žmonės. Tačiau J.Vaidekat pastebi, kad Šilutėje yra daugiau nei dvidešimt nevyriausybinių organizacijų, todėl žmonės pasiskirstę. Kaimuose žmones apjungia bendruomenės, todėl Šilutės „Bočiai“ rajono kaimų neapima ir vienija Šilutės gyventojus.

Buvusi pirmininkė per tuos metus labiausiai įsiminė bendras keliones, kurios padėjo pažinti beveik visą Lietuvą. „Man draugija suteikė bendravimą, nes daugelis pagyvenusių žmonių liko vieni, palaidoję sutuoktinius, vaikus išleidę gyventi atskirai“, – kalbėjo J.Vaidekat. Nariai kartu švenčia jubiliejus, įvairias šventes, dalyvauja ir patys organizuoja renginius.

Spalio 1-ąją Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga šilutiškių delegacija vyko į šventę Vilniuje, Kongresų rūmuose. Ten Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“ paminėjo savo veiklos 20-ies metų jubiliejų.

Paklausta, ar „Bočių“ draugijos nariai dažnai pasiguodžia sveikatos problemomis ir padejuoja, Janina žvaliai atsakė: „Taip tai sergam, bet kai ateinam čia – nieko. Ir pašokam, ir padainuojam“.

Šiemet minėdami Savanorystės metus draugijos nariai lanko 8 senelius, nepriklausančius draugijai. Kai reikia, palydi juos į ligoninę, nuperka vaistų, pasikalba.

Naujajam pirmininkui J.Vaidekat linkėjo optimizmo ir energijos. Pasidžiaugęs veiklia, organizuota ir draugiška organizacija Šilutės r. savivaldybės Socialinio skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ir vyr. specialistė Loreta Valienė įteikė buvusiai pirmininkei padėką už ilgametį bendradarbiavimą ir prasmingą veiklą.