Šilutės „Bočiai“ keliauja ir buria naujus narius

bociai kelmejeTrys dešimtys Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ Šilutės bendrijos narių prieš savaitę grįžo iš Kelmės rajone, prie Gauštvinio ežero surengto Žemaitijos regiono „Bočių“ sąskrydžio.

Šilutiškiai dar gyvena pakilia renginio nuotaika, o kartu jau pradeda ruoštis kitų metų sąskrydžiui, kurį jau teks rengti jiems patiems.
„Bočių“ Šilutės bendrija šiuo metu vienija 48 narius, į regioninį renginį išvyko daugiau nei pusė jų. Be šilutiškių ir šio regiono atstovų, sąskrydyje dalyvavo ir svečių komandos iš Aukštaitijos bei Latvijos – iš viso 16 grupių.

Jau pusmetį Šilutės bočiams vadovaujantis Stasys Tunila pasakoja, jog tokie susibūrimai – sena LPS tradicija, ir kasmet jie rengiami vis kitame rajone. Šiemet krivūlę, liudijančią jog rengs kitų metų sąskrydį, parsivežė šilutiškiai.

Pasak kelionės dalyvių, renginys buvo puikiai organizuotas, tad iš kolegų buvo ir ko pasimokyti. Visos komandos buvo paruošusios koncertinius numerius, Antano Kmitos parengti šilutiškiai taip pat atliko tris dainas. Vyko įvairios sportinės rungtys ir žaidimai. Kartu tai buvo proga pažinti bendraminčius kitų rajonų senjorus, pasidalinti veiklos idėjomis.

Keturiems naujiems – tik prieš savaitę prie „Bočių“ prisijungusiems Šilutės bendrijos nariams sąskrydis ypač ilgai išliks atmintyje, mat jo metu jiems buvo įteikti nario pažymėjimai. Tokį „krikštą“ patyrė šilutiškė Genovaitė Budvytienė, Jadvyga Aukštuolienė iš Pašyšių ir Ona bei Jonas Vindžigelskiai, gyvenantys rajono pakraštyje – Vainuto seniūnijos Balčių kaime.

„Stengiamės pritraukti kuo daugiau senjorų iš tolesnių vietovių, kad jie vėliau galėtų kurti draugijos padalinius ir aktyvinti bendraamžių gyvenimą savo kaimuose“, – pasakoja jau pusmetį „Bočių“ Šilutės bendrijai vadovaujantis S.Tunila.

Ruošiasi šiuo metu šilutiškiai ir dar vienai kelionei – rugpjūčio 14 dieną jie lankysis Vilniuje, Valdovų rūmuose.

Tačiau, pasak pirmininko, keliauti ir aktyviai gyventi nepavyktų, jei draugijos nariai neturėtų šaunių rėmėjų. Ir šįkart jis dėkoja įmonių „Žibai“, „Stamela“, „Įtampa“, „Autokeda“ vadovams ir Sauliui Stankevičiiui, kurie niekada neatsisako paremti krašto senjorų sumanymus.