Šilutės boksininkai kovojo už Lietuvą Ukrainoje, Vokietijoje ir Rusijoje

boksasŠilutės sporto mokyklos bokso trenerio Vinco Murausko auklėtiniai rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais dalyvavo keliuose tarptautiniuose turnyruose Ukrainoje, Vokietijoje bei pasaulio jaunių čempionate Rusijoje. Keturi boksininkai – Tomas Olberkis, Vytautas Balsys, Julius Pečkys ir Lukas Petrauskas – gynė Lietuvos rinktinės garbę. Gynė ir apgynė!

Jaunimo turnyras Ukrainoje

Rugpjūčio 24-30 dienomis šilutiškiai dalyvavo jau 17-ąjį kartą rengiamame tarptautiniame jaunimo (17-18 metų) bokso turnyre Ukrainoje, Berdyčeve. Čia boksas labai populiarus, tad žiūrovų buvo pilna salė.

Turnyre dalyvavo Ukrainos, Armėnijos, Azerbaidžano, Dagestano, Latvijos, Lietuvos, Kazachstano, Izraelio ir Moldavijos boksininkai. Lietuvos rinktinei (treneris Stasys Balčiauskas) atstovavo ir du Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai – šilutiškis Tomas Olberkis (svorio kategorija iki 91 kg) ir švėkšniškis Vytautas Balsys (sv. kat. iki 75 kg).

Šie du perspektyvūs boksininkai sugebėjo prasiveržti į finalą.

V.Balsys pirmą kovą prieš Saidulą Kurbanovą (Rusija) laimėjo 3:0. Pusfinalyje Vytautas susitiko su jam gerai žinomu varžovu ukrainiečiu Aleksandru Dmytrienko, kuriam kartą jau buvo pralaimėjęs. Bet šįkart scenarijus kitoks. Švėkšniškiui pavyko įveikti varžovą pusfinalyje, bet susitikimas finale su dar vienu ukrainiečiu Vladu Rolenko baigėsi Vytauto Balsio nenaudai 3:0 ir mūsiškiui atiteko sidabras.

T.Olberkis ketvirtfinalyje ringe susitiko su Europos čempionato prizininku, moldavu Krisčiu Konstantinovu. Pasak Tomo, kova buvo sunki, nes varžovas – aukštas, ilgomis rankomis. Bet Tomas puikiai manevravo ringe, o moldavas praleido ne vieną mūsiškio smūgį. Tad teisėjai 2:1 pripažino šilutiškio pranašumą. Pusfinalyje Tomas susitiko su ukrainiečiu Olehu Danshynu, jį taip pat įveikė 2:1 rezultatu.

Finale Tomas kovojo su ukrainiečiu Volodymyr Polikhovič. Šią kovą šilutiškis užbaigė tiksliu smūgiu į smakrą, taip pasiųsdamas varžovą į nokautą.

Turnyre tai buvo vienintelis nokautas, tad Tomas džiaugėsi ne tik aukso medaliu bei 120 dolerių piniginiu prizu, bet ir vienintelio nokauto autoriaus titulu.

Iš Vokietijos – su bronza

Kiek pailsėję T.Olberkis ir V.Balsys rugsėjo 9-13 dienomis vyko į Brandenburge (Vokietijoje) surengtą tarptautinį jaunimo bokso turnyrą. Vaikinai atstovavo Lietuvos rinktinei, kurią treniruoja vilnietis Miroslav Krepštul.

Įsimintina T.Olberkiui buvo pirmoji kova su pernykščiu Europos ir šiemetiniu Rusijos jaunimo čempionu. Bet Tomas ringe į jį žiūrėjo tik kaip į varžovą ir negalvojo apie jo pasiekimus, nes sugebėjo jį įveikti rezultatu 3:0!

Vėliau T.Olberkis nugalėjo Austrijos boksininką, o pusfinalyje kovojo su Vokietijos boksininku. Kova buvo apylygė, bet, teisėjų sprendimu, pranašesnis ringe buvo Vokietijos atstovas. Tad Tomas iš Vokietijos parsivežė bronzą.

V.Balsys irgi sėkmingai pradėjo turnyrą – pirmoje kovoje nugalėjo Austrijos atstovą. Deja, antroji dvikova su Kazachstano sportininku buvo sunkesnė ir mūsiškiui teko pripažinti varžovo pranašumą.

Lietuvos garbę gynė ir dar trys lietuviai, bet jie pralaimėjo pirmąsias kovas.

Sankt Peterburge – du pamariškiai

Sankt Peterburge (Rusija) vykusiame Pasaulio jaunių (15-16 metų) bokso čempionate rugsėjo 4-12 dienomis dalyvavo 57 valstybių komandos – 424 boksininkai. Tarp jų buvo ir du Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai – rusniškis Julius Pečkys (sv. kat. iki 46 kg) ir traksėdiškis Lukas Petrauskas (sv. kat. iki 70 kg).

Pasakt trenerio V.Murausko, Pasaulio bokso čempionatuose nemažai lemia ištraukti burtai, parenkantys pirmąjį varžovą. Lietuvos rinktinei Sankt Peterburge burtų sėkmė nesišypsojo – iškart teko pajėgūs konkurentai.

J.Pečkys pirmąją kovą pralaimėjo Europos čempionui ukrainiečiui Maksimui Galiničevui 0:3 (27:30, 27:30, 27:30). Terneris V.Murauskas, kuris visada buvo šalia ringo varžybų metu, džiaugiasi, kad Julius garbingai atsilaikė prieš europos čempioną visus raundus po dvi minutes. Deja, į kitą etapą kopia tik nugalėtojas, tad Julius turėjo tenkintis žiūrovo statusu.

Tiesa, J.Pečkys dar turėjo ir tris draugiškas neįskaitines kovas – visas jas laimėjo.

Lukas Petrauskas taip pat pralaimėjo pirmąją kovą Tommy Hideui iš Airijos 1:2 (29:28, 27:30, 26:30). Pasak trenerio, airis nebuvo tas varžovas, kurio negalėjo Lukas įveikti, tačiau trečiajame raunde Lukui pritrūko ištvermės, o ir nugaros skausmai neleido judėti taip, kaip reikėjo ir norėjosi.

Po to L.Petrauskas taip pat kovojo draugiškose kovose, kur nugalėjo Vokietijos, Norvegijos ir Suomijos boksininkus.
Sportininkai ir treneris labai dėkingi rėmėjams, padėjusiems išvykti į Pasaulio jaunių čempionatą bei tarptautinius turnyrus užsienyje.