Šilutės boksininkai – Lietuvos čempionai

boksas F1Panevėžyje vyko 2015 metų Lietuvos jaunių (gimusių 1999 m. ir 2000 m.) bokso čempionatas, kuriame Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniams pavyko iškovoti du čempionų vardus bei du bronzos medalius.

Be to, šilutiškiai dalyvavo Kėdainiuose vykusiame suaugusiųjų vyrų ir moterų Lietuvos čempionate ir taip pat laimėjo aukso medalių.

Čempionai – J.Pečkys ir L.Petrauskas

Lietuvos jaunių bokso čempionato varžybos yra svarbios, nes išaiškinami stipriausi šalies boksininkai, kurie pateks į Lietuvos bokso rinktinę ir atstovaus šaliai Europos ir pasaulio jaunių bokso čempionatuose.

Jaunių amžiaus grupėje kovojama 3 raundus po dvi minutes, dėvint tik tarptautinės bokso federacijos (AIBA) patvirtintus specialius šalmus bei bokso pirštines.

Sėkmingiausiai iš šilutiškių šiame čempionate pasirodė Julius Pečkys (46 kg) ir Lukas Petrauskas (70 kg) – jie tapo savo svorių kategorijų čempionais. Abu perspektyvūs boksininkai dabar treniruojasi stovykloje Alytuje ir ruošiasi gegužės antroje pusėje vyksiančiam Europos čempionatui Ukrainoje, Lvovo mieste.

Bronzos medalius iškovojo ir taip pat kandidatais į Lietuvos jaunių bokso rinktinę tapo Aurimas Koroliovas (sv. kat. iki 54 kg) ir Rokas Musvydas (sv. kat. iki 60 kg).

Šilutės sporto mokyklos komanda užėmė 3 vietą iš 19 komandų.

Suaugusiųjų boksas

Kėdainiuose vykusiame suaugusiųjų vyrų ir moterų Lietuvos čempionate į finalines kovas pateko 9 poros vyrų ir 5 – moterų. Džiugu tai, kad tarp jų – nemažai mūsų trenerio V.Murausko treniruojamų boksininkų. Kai kurie iš jų mokosi bei treniruojasi Vilniuje, bet sportinio kelio pradžia buvo Pamario krašte.

Svorio kategorijos iki 51 kg finale susitiko šilutiškės Lina Miklovytė ir Laura Buterlevičiūtė. Lina buvo pranašesnė už komandos draugę ir džiaugėsi jau antrą kartą tapusi Lietuvos čempione.

Svorio kategorijos iki 64 kg finale šilutiškė Austėja Aučiutė nusileido vilnietei Vaidai Valskytei (Europos bokso čempionato V vietos laimėtoja), ir mūsiškei atiteko sidabras.

Svorio kategorijos iki 60 kg finale kovojo šilutiškis, dabar sportuojantis Vilniuje Edgaras Skurdelis ir kaunietis Ruslanas Jefremovas. Čempiono vardu džiaugėsi Edgaras.

Čempiono vardą iškovojo ir Evaldas Petrauskas (sv. kat. iki 64 kg), jis įveikė varžovą Deividą Kliučaką (Kaunas).

Deividas Girulis svorio kategorijoje iki 69 kg pasipuošė sidabru, nusileidęs finale kauniečiui Eimantui Stanioniui.

Sidabras atiteko ir Pauliui Petroniui, kuris treniruojasi Kaune. Finale jis stojo į ringą su vilniečiu Tomu Pivorunu. Kova buvo lygi, bet, teisėjų sprendimu, rezultatu 2:1 čempionu tapo T.Pivorunas. Mūsiškiui teko II vieta.