Šilutės diabeto klubas „Margainis“ viešėjo Alytuje

margainis alytujeRugsėjo pabaigoje Šilutės diabeto klubo „Margainis” nariai aplankė Alytaus miesto ir rajono diabeto klubą „Viltis”. Alytiškių klubo valdybos pirmininkė Leonora Okunevičienė pakvietė šilutiškius į dviejų dienų diabeto mokymus su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Diabeto mokyklos įkūrėja ir puoselėtoja, slaugytoja diabetologe Juzefa Uleckiene.

Mokymų metu dalyviai gavo žinių apie diabetikų mitybą, diabetinių pėdų priežiūrą. Sužavėjo J.Uleckienės atsidavimas sergantiesiems, jos šiltas bendravimas, asmeninis dėmesys kiekvienam ligoniui.margainis merkines piramide
Taip pat mokymų metu farmacijos firmos atstovė pristatė papildus, naudingus diabetikams. Kompanijos „Forever living products” atstovė pristatė produktus odos priežiūrai bei sveikatos gerinimui.
Po mokymų Alytaus diabeto klubo nariai šilutiškius palydėjo į Merkinę, kur turėjome galimybę pabuvoti Merkinės piramidėje, paklausėme piramidės įkūrėjo Povilo giesmių.

Aplankėme Panaros pilnų namų bendruomenę. Pilnų namų bendruomenę sudaro pasišventusieji broliai ir besirengiantieji pasišvęsti bei globotiniai ir asmenys, atliekantys reabilitaciją nuo priklausomybės ligų.
Reabilituojamieji sveiksta per maldos ir darbo terapiją. Augina ekologiškas vaistažoles, ten pat jas ir realizuoja. Stebino idealiai sutvarkyta aplinka, energiją tausojantis pasyvus namas, saulės baterijomis tiekiama energija vaistažolių džiovyklai ir, žinoma, dideli laukai, pilni vaistažolių. Vienuolis išsamiai papasakojo apie bendruomenės veiklą, jos svarbą žmonėms, sergantiems priklausomybės ligomis.

„Tokios išvykos labai naudingos šilutiškiams, nes bendradarbiaujant su kitų miestų klubais atsiranda galimybė pasidalinti naudinga informacija, sužinoti naujovių, susipažinti su likimo broliais. Labai džiugu, kad sergantieji cukriniu diabetu neužsidaro namuose su liga, o bendrauja, dalijasi savo džiaugsmais bei bėdomis”, – sako klubo “Margainis” vadovė Inga Gečienė.