Šilutės gatvės krepšinio lyga perauga į Vasaros lygą

Laimonas EglinskasLiepos 9 – 12 dienomis pirmą kartą ne tik Šilutėje, bet ir visoje Lietuvoje organizuojama Laisvųjų agentų vasaros lyga. Laisvieji agentai – tai krepšininkai, kurie dar neturi sutarčių artėjančiam 2018/2019 metų sezonui ir siekia pasirodyti treneriams bei komandų vadovams.

Daugiau apie šią idėją pasakoja Šilutės krepšinio komandos treneris, minėtos lygos organizatorius Laimonas Eglinskas.

„Nuolat gyvenu pilnas idėjų ir noro atnešti kažką naujo, įdomaus ne tik mūsų Pamario kraštui, bet ir visai Lietuvos krepšinio bendruomenei. Vasarą vyksta begalė krepšinio stovyklų įvairiuose miestuose, jos skirtos tiek vaikams, tiek pažengusiems, tiek ir profesionalams. Tačiau Vasaros lyga Lietuvoje vyks pirmą kartą. Kitose šalyse tai nėra naujiena, šią idėją parsivežiau iš Ispanijos, kur buvau pakviestas dalyvauti. Pasisėmiau patirties, idėjų, radau naujų pažinčių ir grįžau kupinas motyvacijos, jog ir čia, Šilutėje, reikia surengti panašų projektą. Tai bus ne tik rungtynės, bet žaidėjai rytais turės galimybę dalyvauti treniruotėse, kurias ves Robertas Kuncaitis (Vilniaus „Lietuvos ryto” trenerio asistentas), vienas perspektyviausių jaunųjų trenerių iš Sostinės krepšinio mokyklos Antanas Gliožeris, Lietuvos sporto universiteto mokslų daktaras Henrikas Paulauskas, kuris ne tik dalinsis krepšinio žaidimo paslaptimis, bet ir atliks specialius tyrimus žaidėjų šuoliui ir vikrumui nustatyti, krepšinio trenerio mokslus kremtantis Arnoldas Kuncaitis ir aš. Lygos pulsą seks ir filmuos bei promo vaizdą kurs Giedrius Šiškovas, sporto bendruomenėje geriau žinomas kaip Gidranity, kuris šiuo metu yra vienas garsiausių sporto vaizdo kūrėjų Lietuvoje.

Kadangi tai yra pirmas toks projektas, jis žaidėjams yra visiškai nemokamas. Pasinaudodamas proga, kviečiu kitų komandų trenerius, vadovus atvykti į Vasaros krepšinio lygą Šilutėje, pasidalinti savo patirtimi, o gal ir atrasti žaidėjų. Šilutiškiai, besidomintys krepšinio gyvenimu, taip pat kviečiami apsilankyti lygoje ir stebėti rungtynes bei treniruotes, kurios vyks Vydūno gimnazijos salėje.

Tikiu, kad tai bus puiki pradžia į rimtą, tęstinumą turintį projektą, prie kurio tikiuosi prisijungs ir daugiau suinteresuotų žmonių.

Labai džiaugiuosi, kad pavyksta rasti ir entuziastų, kurie prisideda prie mano idėjų įgyvendinimo. Todėl noriu padėkoti „Danės” klinikai ir jos vadovui Alvydui Vaičiūnui, kuris neliko abejingas bei aprūpino visus lygos žaidėjus sportiniais „Adidas” firmos marškinėliais, FEN maisto papildų sportui ir sveikatai įmonės direktoriui Kęstučiui Vaičiūnui, UAB „Žibai” direktoriui Steponui Kazlauskui, kuris nuolatos prisideda prie Šilutės sporto ir šį kartą pasirūpino trenerių bei svečių užimtumu. Visokeriopai prie organizacinių reikalų prisidėjo „Šilutės sporto” direktorius Dainius Gricevičius, „Kestartis” direktorius Jonas Gavėnia, Jokūbas Budvytis, o Šarūnas Stancikas padėjo įgyvendinti reklaminius sprendimus, kavinės „JAZZ BOWLING” direktorė Jurgita Žemaitaitienė – sportininkų maitinimo, Ginidijus Budrikis – nakvynės reikalus”.