„Pagaliau“, – taip antradienį atsiduso Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila, kuomet Šilutėje buvo pristatoma beveik 3 metus laukta naujovė – gatvių vaizdo stebėjimo kameros.
Išties, pagaliau ir Šilutė turi tai, kas kituose šalies miestuose jau seniai tapo kasdienybe. Per 12 vaizdo stebėjimo kamerų nuo šiol policijos pareigūnai stebės visus karštuosius miesto taškus ir visus įvažiavimus į Šilutę.
Didelio darbo pirmasis etapas
Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius priminė, kad pirmą kartą dėl vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo į savivaldybės vadovus kreipėsi dar 2012 metų spalį. Ir tik praėjus dvejiem su puse metų pagaliau sulaukėme šių būtinų visuomenės saugumo priemonių.
Viršininkas džiaugėsi ir dėl to, kad palengvės pareigūnų darbas, ir „už visą Šilutės miestą“. Mat 12 ypač modernių vaizdo stebėjimo kamerų ne tik padės aiškinantis pažeidimus, bet ir atliks prevencinę funkciją.
„Efektas tikrai bus, viešosios Šilutės vietos nuo šiol tikrai bus saugesnės, nes visuose miestuose, kur buvo įdiegtos stebėjimo kameros, labai pagerėjo saugumas viešose vietose“, – patikino M.Draudvila.
„Tai didelis darbas, bet tik – pirmasis jo etapas. Tikimės, kad netoli tas laikas, kai vaizdo kameras turėsime ir visuose seniūnijų centruose, nes to siekiama visoje Lietuvoje“, – sakė S.Mikutavičius.
Tiesa, vaizdo stebėjimo kameros jau yra visų mokyklų teritorijose ir viduje.
Kad tokia pažangi naujovė – šiandienos būtinybė, o kartu ir abipusė nauda – ir miestui, ir pareigūnams, pritarė ir meras Vytautas Laurinaitis. Bet pripažino, kad Šilutėje ji buvo reikalinga gerokai anksčiau.
Sistemos kaina – 150 tūkst. eurų
Vaizdo kameras įrengusios AB TEO LT atstovai papasakojo, kad nors ši skaitmeninė sistema oficialiai priduodama antradienį, ja jau buvo stebimas vaizdas senojo Turgaus aikštėje ir sekmadienį, kuomet čia vyko „Pramogadienis“.
Visos kameros vaizdą gali fiksuoti 360 laipsnių kampu, jos valdomos iš policijos komisariato Operatyvaus valdymo poskyryje įrengto pulto. Važiuojančio automobilio numerį ekrane galima nuskaityti iš 300 metrų atstumo, stebimas vaizdas visą laiką įrašomas, o archyvas saugomas ne mažiau kaip 30 dienų.
Į pristatymą sukviesti žiniasklaidos atstovai, peržvelgę monitoriuose matomus Šilutės gatvių vaizdus, stebėjosi, kad regimas vaizdas toks aiškus, jog net aiškiai matomi ore skraidantys tuopų pūkai…
Šalia dviejų vaizdo kamerų – ties Šilutės H.Šojaus dvaru ir prie skvero Tilžės gatvėje – veiks ir nemokamas bevielis internetas.
Naktį vaizdas kameromis gerai bus matomas tik apšviestose miesto vietose, tad S.Mikutavičius pažadėjo dar nenurimti – „kariauti“ su seniūnija tol, kol apšvietimas bus įrengtas visose gatvėse.
Visos sistemos įrengimas savivaldybei atsiėjo daugiau nei pusantro šimto tūkstančių eurų (532 tūkst. litų), nes vienos kameros kaina su įrengimu – apie 10 tūkstančių eurų.
Kai kuriuose šalies miestuose stebėti vaizdą patikėta į šį darbą priimtiems neįgaliesiems, tačiau Šilutėje, pasak S.Mikutavičiaus, tai darys pareigūnai.
Visą stebėjimo sistemą įrengė ir pagal sutartį 36 mėnesius ją prižiūrės Savivaldybės administracijos skelbtą konkursą laimėjusi AB TEO LT.
Eismo saugumo komisija dirba sau?..
Vaizdo stebėjimo kameros, žinia, puikus dalykas ir užtikrinant eismo saugumą mieste, tačiau „Šilutės naujienos“ mano, jog užtikrinant saugumą gatvėse daroma dar ne viskas.
Daug metų, kol rajono savivaldybėje sudarytai Eismo saugumo komisijai vadovavo Savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas, žiniasklaidininkai buvo informuojami apie šios komisijos posėdžius, turėjo galimybę juose dalyvauti ir spaudoje informuoti visuomenę apie visas problemines situacijas, kurias nagrinėjo komisija, apie numatytas eismo saugumo naujoves, kelio ženklų pakeitimus ir pan.
Deja, toks viešumas buvo nutrauktas, vos R.Renčeliauskui išėjus į užtarnautą poilsį, – tada, kai komisijai pirmininkauti paskirtas liūdnais rinkiminiais viražais ir skandalais pagarsėjęs socdemas Arvydas Gorodeckas. Todėl pastarąjį pusmetį visuomenė nebeturi teisės žinoti, kokios naujovės laukia mūsų vairuotojų. Tad gerai pagalvojus net darosi nebeaišku, kam iš viso dirba toji iš Savivaldybės, seniūnijos, policijos, kelininkų ir kitų tarnybų atstovų sudaryta Eismo saugumo komisija – sau ar visuomenei?..
Į šį klausimą antradienį mums negalėjo atsakyti nei policijos, nei Savivaldybės vadovai…
Rašyti atsakymą