Šilutės gimnazistai Kovo 11-ąją minėjo kitaip

pirmoji gimnazija_kovo_11_1Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Šilutės pirmoji gimnazija paminėjo prasmingai ir originaliai.

Kovo 9-osios rytą visus gimnazistus pasitiko ir sveikino Ic klasės mokiniai ir jų auklėtojas. Linkėdami geros šventės, moksleiviams prie širdies jie segė mūsų trispalves juosteles. Po skambučio istorijos mokytojas Algirdas Gečas vedė radijo laidą, primindamas trumpą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo istoriją, o pavaduotoja Daiva Jakienė priminė, kaip šią dieną paminėsime bei paragino visus aktyviai dalyvauti šventėje.

Vėliau pirmokai ir trečiokai gimnazistai rinkosi į srautinę pamoką aktų salėje. Čia Kristina Juzelėnaitė ir Karina  Kolosaitė padeklamavo jaudinantį Sigito Gedos eilėraštį apie Tėvynę, po to visi stebėjome „Dryžuotojo teatro“ studijos parengtą pasirodymą apie Nepriklausomybės akto pasirašymą. Vėliau Ic klasė sveikino dainomis gimnazijos bendruomenę – visi kartu dainavo M.Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Antrokai gimnazistai dalyvavo viešojo kalbėjimo srautinėje pamokoje, kur savo geriausiai įvertintas kalbas pristatė bendraamžiams.

Įsimintiniausias renginys tądien buvo Šilutės pirmosios ir Vydūno gimnazijų bei lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ susibūrimas Atgimimo alėjoje. Gausus būrys jaunimo kartu giedojo Lietuvos himną, susikibę už rankų dainavo „Pasveikinkit vieni kitus’’, „Reikėjo berniukams’’, ir sušukę triskart „valio“ paleido į dangų trispalvius balionus. Taip sveikindami vieni kitus žadėjo dar ne kartą susitikti.

Tą pačią dieną Šilutės pirmosios gimnazijos gimnazistai dalyvavo jau tradicija tapusiose krepšinio rungtynėse Nepriklausomybės taurei laimėti. Rungtynėse varžėsi trečių ir ketvirtų klasių mokiniai, šįkart laimėjo trečiokai, rezultatu 42:39. Pertraukų metu vyko baudų ir tritaškių metimo kursai, šoko „Atėnų“ šokėjos.

Kol vieni stebėjo krepšinio varžybas, kiti vyko į Klaipėdos kino teatrą kartu su Vydūno gimnazistais žiūrėti naujo istorinio filmo „Pelėdų kalnas“ apie partizaninių kovų laikotarpį. Tai buvo įsimintina dar viena diena mokykloje, praleista kitaip.