Šilutės ir Vainuto jaunimas dalyvavo vasaros akademijoje

Kretingos rajono Kėkštų kaimo sodyboje vyko Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“, sukvietusi apie 200 jaunimo atstovų iš 19 šalies savivaldybių. Jaunimo vasaros akademija – tai išskirtinė Žemaitijos regiono jaunimo tradicija, gyvuojanti jau beveik du dešimtmečius. Pagrindinė šių metu tema – jaunuolių įgalinimas.

Į šią stovyklą važiavo ir Šilutės rajono jaunimo komanda – 10 jaunuolių iš Šilutės ir Vainuto. Kartu vyko ir rajono savivaldybės jaunimo koordinatorė Eglė Čėsnienė bei Šilutės atviro jaunimo centro (AJC) mobilioji jaunimo darbuotoja Simona Jončienė.

Vasaros akademijoje jaunimas dalyvavo gausybėje veiklų. Jaunuoliai dalyvavo bendrose diskusijose su tarptautinėmis savanorėmis, diskutavo kaip telefonas gali virsti darbu, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu savo gamintomis raketomis varžėsi su kitomis komandomis, gamino  draugystės apyrankes, įsiamžino momentinėse nuotraukose.  Vyko ir darbo grupės, kurių metu dalyviai kūrė dainas ir filmukus ir pristatė juos po atviru dangumi. Dalyviai išbandė jėgas įvairiose sportinėse rungtyse, kuriose Šilutės krašto jaunuoliai iškovojo garbingą 1-ąją vietą. Jie taip pat susitiko su įvairių profesijų atstovais „Profesijų bibliotekoje“: gaisrininkais, policininkais, probacijos tarnybos ir studijų centrų atstovais. Laisvu metu vyko jogos ir gongo užsiėmimai, vakarais – muzikinės grupės  „Jauti“ koncertas, diskoteka. Renginio vedėjas Simas Buziliauskas dovanojo savo kūrybos dainas grodamas gitara bei organizavo muzikines – kūrybines užduotis.

Paskutinę stovyklos dieną dalyviai ir savanoriai paliko savo kontaktus ant draugystės žemėlapio, kad užgimusios pažintys tęstųsi toliau, buvo sudainuotas pačių jaunuolių kurtas stovyklos himnas, įteikti apdovanojimai ir vėliavos perdavimas Telšių miestui, kur 2024-aisiais vyks Jaunimo vasaros akademija.

Dėkojame Šilutės rajono savivaldybei už finansavimą ir suteiktą galimybę rajono jaunimui dalyvauti vasaros akademijoje „Kartu mes galime daug!“ , kuri jauniems žmonėms suteikė įsimintinų, neįkainojamų akimirkų ir gyvenimiškos patirties.

Šilutės AJC inf.