Šilutės irkluotojai iškovojo 6 medalius

baidares keturvieteTrenerių Bronislavos Bartušienės ir Nedo Bartušio treniruojami Šilutės sporto mokyklos irkluotojai vasarą demonstravo meistriškumą įvairiose varžybose.

Lietuvos jaunučių finalinėse varžybose Šiauliuose vienuolika šilutiškių varžėsi 200 m, 500 m ir 1000 m distancijose. Keturvietės ekipažas pelnė bronzos medalį.

Taip pat mūsiškiai dalyvavo ir Plungėje vykusiose baidarių ir kanojų varžybose. Į šias varžybas atvyksta Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus, Panevėžio miestų bei Plungės, Skuodo ir Šilutės rajonų irkluotojai. Mūsų rajonui atstovavo 15 sportininkų ir iškovojo 5 medalius.

Šiauliuose pasipuošė bronza

500 m distancijoje keturviečių baidarių lenktynėse šilutiškiai Nedas Andrijauskis, Tomas Jurkevičius, Lukas Mažonas ir Robertas Jankauskas pateko į finalinį plaukimą, iškovodami pirmą vietą pusfinalyje.

Finaliniame plaukime jie iškovojo trečiąją vietą ir buvo apdovanoti bronzos medaliais.

Penktąją vietą 1000 m dviviečių baidarių finaliniame plaukime iškovojo Deividas Knoraitis su Justu Ruškiu.

Labai dramatiškai susiklostė varžybos mūsų dvivietės baidarės įgulai – Robertui Jankauskui ir Lukui Mažonui. Jie pusfinalyje buvo pirmi, tad finaliniame plaukime visi tikėjosi medalių. Tačiau finale nepasisekė Lukui – starto metu jam išslydo irklas. Tuo tarpu visos įgulos šovė į priekį, palikdamos mūsų dvivietę. Lukas su Robertu finišavo devinti.

Į šį finalinį plaukimą pateko ir kita Šilutės sporto mokyklos irkluotojų N.Andrijauskio ir T.Jurkevičiaus įgula. Jaunesni sportininkai Nedas ir Tomas kovojo puikiai ir finale buvo penkti.

Vienviečių baidarių klasėje 200 m distancijoje gerai irklavo D.Knoraitis. Jis pateko į finalinį plaukimą ir užėmė šeštąją vietą.
Mergaičių dviviečių baidarių klasėje Viktorija Rimšaitė su Gabriele Luotyte 500 m nuotolyje taip pat užėmė šeštąją vietą.

Bendroje įskaitoje Šilutės irkluotojai surinko 516 taškų ir iš 12 komandų buvo šešti, aplenkdami didžiųjų miestų – Klaipėdos, Šiaulių – komandas.

Plungėje – 2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medaliai

Plungėje vykusiose varžybose varžytasi tik 200 m distancijoje. Vienviečių, dviviečių ir keturviečių baidarių ir kanojų ekipažai rungtyniavo suaugusiųjų, jaunių, jaunučių bei vaikų grupėse.

Vienviečių baidarių kategorijoje suaugusiųjų grupėje pajėgiausias buvo šilutiškis Aurimas Sokolovas. Jaunių grupėje antrąją vietą iškovojo Tadas Čižauskas. Vaikų grupėje ketvirtą vietą užėmė Ramunė Pažereckaitė.

Dviviečių baidarių varžybose greičiausia buvo mūsiškių ekipa N.Andrijauskis su T.Jurkevičiumi. Jaunių grupėje trečiąją vietą iškovojo T.Čižauskas su J.Ruškiu.

Pirmą kartą buvo varžytasi ir keturviečių baidarių kategorijoje. T.Čižauskas, J.Ruškys, N.Andrijauskis ir T.Jurkevičius iškovojo antrąją vietą.

Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais.