Šilutės jaunimas diskutavo apie Lietuvą ir įsiamžino „Laiko kapsulėje“

Jaunimas kapsule_2Neeilinis įvykis sausio 27-ąją, šeštadienį, jaunatvišku šurmuliu užpildė Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos patalpas. Čia, artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo datai, įvyko Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Šilutės rajono mokinių tarybos suorganizuotas renginys „Diskusija su istorikais arba perduok kapsulę“.

Džiugu, kad Šilutės krašte auga toks pilietiškas jaunimas, kuris noriai dalijasi savo mintimis apie mūsų laisvą valstybę, domisi jos išskirtine istorija bei šią patirtį perduoda kitiems.

Visus atvykusiuosius į tos dienos renginį sutiko Šilutės kultūros ir pramogų centro neformalaus švietimo jaunimo muzikos grupė „Prieskonis“ (vadovas Vygantas Stoškus). Padovanoję koncertą ir užpildę renginio erdves jaukumu, jaunieji muzikantai žodį perdavė vedėjui, Šilutės Vydūno gimnazijos mokiniui Valentinui Ubartui. Jis pasveikino susirinkusiuosius ir pristatė renginio svečius: Šilutės rajono tarybos narį Tomą Budrikį, Jaunimo reikalų koordinatorę Rimantę Čiutienę ir LMS Šilutės rajono mokinių tarybos pirmininkė Rimantę Macijauskaitę.

Po svečių kalbų, oficialiai atidarius renginį pristatyti ir diskusijos svečiai: Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojai Laima Toliušienė, Algirdas Gečas bei Hugo Šojaus muziejaus archeologas Mantas Užgalis.

Kadangi renginio diskusija buvo Lietuvos šimtmečio tema, ji pradėta būtent nuo šimto metų reikšmės mūsų gana jaunai valstybei. Diskusijos dalyviai nepraleido progos palyginti ir ankstesnius Vasario 16 dienos minėjimus mūsų mieste, rajone.

Nepamiršta pakalbėti ir apie kitas ypač reikšmingas datas: Sausio 13-osios įvykius, Lietuvos įstojimą į NATO bei Europos Sąjungą, mūsų šalies ateitį, jos žmonių patriotiškumą. Buvo iškeltas ir simbolinis klausimas – kaip susirinkusieji įsivaizduoja Lietuvą po dar 100 metų? Atsakymų sulaukta įvairių, tačiau visi pasisakiusieji Lietuvą įsivaizduoja laisvą.

Renginio metu Šilutės jaunimas išgirdo įvairių nuomonių rūpimais ir šiuo metu aktualiais pilietiškumo klausimais. Diskusijos dalyviai noriai atsakinėjo, dalijosi žiniomis bei nuomone apie valstybę, jos likimą, laisvę. Vėliau visų laukė ir linksma viktorina su įvairiais prizais.

Renginiui einant į pabaigą pristatytas LMS organizuojamas projektas „Laiko kapsulė“. Tai dėžutė, penkis mėnesius keliaujanti per 33 Lietuvos miestus, kuriuose yra LMS padaliniai. Kaip žinia, į ją visos Lietuvos mokyklos įdeda savo mokinių bei mokytojų bendras nuotraukas su palinkėjimais ateities kartoms.

Projektas „Laiko kapsulė“ startavo Klaipėdoje, LMS žiemos forumo metu, ir tada palinkėjimų dėžutė pirmuosius pasiekė gargždiškius. Kadangi į renginį Šilutėje buvo pakviesti atvykti visi Šilutės rajono mokyklų mokinių savivaldos kuratoriai bei nariai, jie tuo pačiu pasinaudojo proga ir sudėjo savo mokyklų bendruomenių nuotraukas su palinkėjimais. O kapsulė toliau iškeliavo į LMS Šakių rajono mokinių tarybos rankas.

Įdomu ir svarbu tai, kad ši „Laiko kapsulė“ bus vėl atidaryta tik po 100 metų, o tada joje sudėtos nuotraukos vėl sugrįš atgal į tas mokyklas, kuriose ir buvo padarytos. 

Šeštadienio renginį – diskusiją Šilutėje užbaigė tradiciniai LMS žaidimai ir bendra visų susirinkusiųjų nuotrauka.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.