Šilutės jaunimas draugiškai susikibo Kovo 11-osios proga

Jaunimo svente_2Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Atgimimo alėjoje sumirgėjo gausybė geltonos, žalios ir raudonos spalvų. Tai – mūsų valstybės tautinės vėliavos spalvos, kuriomis pasidabino trijų greta esančių švietimo įstaigų: Vydūno gimnazijos, Šilutės pirmosios gimnazijos ir lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ bendruomenės.

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo diena – dar viena puiki proga visiems pasidalinti savo artumu bei gerumu. Tokią idėją Kovo 11-osios proga nutarė įgyvendinti Vydūno gimnazijos istorijos mokytoja Lilija Zdanevičienė, pakviesdama visus pasipuošti tautine atributika, susikibti rankomis ir pasidžiaugti, nes mūsų Lietuva jau mini 28 metus, kai buvo atkurta jos Nepriklausomybė.

Pirmieji Atgimimo alėjoje išsirikiavo Vydūno gimnazijos gimnazistai ir pedagogai, prie jų prisijungė ir „Raudonkepuraitės“ bendruomenė. Čia pat, nešini savo švietimo įstaigos ir Lietuvos valstybės vėliavomis, koloną papildė ir Šilutės pirmosios gimnazijos mokiniai su mokytojais.

Iškilmingai nuotaikai palaikyti jaunimas buvo pasipuošęs trispalvėmis kepurėmis, pirštinėmis, juostelėmis, rankose laikė trijų spalvų balionus ir vėliavėles, o mažiausieji – ir pačių pasigamintas širdeles bei paukštelius.

Pasveikinusi visus su gražia artėjančia švente, mokytoja L.Zdanevičienė pakvietė sugiedoti „Tautišką giesmę“. Vėliau draugiškumo renginį tęsė vydūnietis abiturientas Lukas Strelnikovas. Jis pasidalijo savo mintimis, kas jam asmeniškai yra Lietuva, kiek ji brangi ir kodėl.

Kai į dangų kartu su balionais išskrido ir draugiškas minios šūksnis Lietuvai: „Valio, valio, valio!“, šventinę atmosferą kaitino šilutiškių ansamblis „Prieskonis“ (vadovas Vygantas Stoškus) ir Vydūno gimnazijos choristai. Linksmai judėdamos, plodamos rankomis trijų švietimo įstaigų bendruomenės parodė, kiek nedaug reikia, norint tarpusavyje pasidalinti gerumu, artumu, švelnumu. Tą susibūrimo akimirką visų atvykusiųjų į Atgimimo alėją paduotos rankos šalia esančiąjam, sukurta draugystės kolona – dar labiau sutvirtino patriotiškumo jausmą bei tikėjimą, kad laisvė yra pats brangiausias turtas ir vertybė.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.