Šilutės jaunimas karantino metu neliūdi – randa įvairių pramogų

Dėl karantino apribojimų stipriai sumažėjo pramogų ir veiklų, kuriomis jaunimas galėjo užsiimti iki pandemijos. Bet pramogauti reikia, tad šilutiškiai atranda pramogų, kurių karantinas nevaržo.

Agnė AUŠKALNYTĖ, menininkė, Grabupiai:

– Tikrai reikia pasukti galvą, kad paįvairinti kasdienybę karantino metu. Manau, kai tam yra nemažai laiko galima atrasti naujų pomėgių, ypač jeigu svajojai užsiimti tam tikra veikla jau seniai. Karantino metu atradau nemažai naujų hobių. Pradėjau lipdyti iš molio įvairias papuošalų lėkštutes, puodukų padėklus ir t.t. Lipdymas iš molio man tarsi terapija, klausant mėgstamos muzikos. Per karantiną galime daugiau laiko skirti sau, eiti pasivaikščioti, bėgioti. Kai sporto salės nedirba, galime sėkmingai sportuoti ir namuose.

Viena mano mėgstamų pramogų – saulei leidžiantis sėsti į automobilį ir nuvažiuoti į kokią ramią vietą palydėti saulėlydį. Gera stebėti besikeičiančias saulėlydžio spalvas. Kai panaikino policijos postus ir buvo galima nuvažiuoti į Palangą prasiblaškyti ir atokiai nuo žmonių šurmulio pasidžiaugti jūros bangomis, irgi pasinaudojau tokia galimybe. Galima daugiau laiko skirti šeimai, žaisti kartu stalo žaidimus, gaminti maistą ir prisigalvoti visokiausių receptų.

Vėjūnė ČESNULYTĖ, studentė, Šilutė:

– Studijuoju užsienyje, bet dar prieš Kalėdas grįžau į Lietuvą, kad gražiausias metų šventes galėčiau sutikti su šeima. Mano atostogos Lietuvoje užsitęsė iki dabar. Kadangi dabartinis „Zoom universitetas“ leidžia turėti daugiau laisvo laiko, o bendravimai ir keliavimai ribojami, tai skatina susirasti kitokių pramogų. Vienintelė įdomi bei naudinga pramoga – investavimas. Tik pasirinkau mažiau rizikingą investavimo formą – investavimą į save. Už gerą mokymąsi buvau apdovanota galimybe dalyvauti Globalių Lyderių programoje, ir dalyvauti pokalbiuose su tokiais žmonėmis, kaip Christopher Townsend ar Tony Antonelli. Ch. Townsend – specialiųjų efektų vadovas, dirbantis Marvel Studios. Sužinojau, kaip jis su komanda kūrė įvairius efektus tokiems filmams kaip „Geležinis žmogus“, „Keršytojai“, „Kapitonas Amerika“ ir t.t. T. Antonelli – Nasa astronautas, kuris dalinosi savo įspūdžiais bei iššūkiais kelionėse į kosmosą, ir patarimais studentams. Ironiška, bet jis niekuomet nebuvo geras mokinys, o ir turi aukščio baimę! Kaip, beje dauguma astronautų. Savo veiklomis karantino metu noriu įkvėpti daugiau žmonių, kad ir jie gali tobulėti, gilinti savo žinias.

Evelina MICKUTĖ, padavėja, Šilutė:

– Linksmintis bei aktyviai praleisti laiką nori dauguma jaunimo, bet pandemijos metu tokios galimybės suvaržytos. Laisvalaikiui tenka rinktis mažiau energijos reikalaujančius pomėgius. Bet ir namie galima kurti, tobulėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai.

Pirmuoju ir svarbiausiu pomėgiu turėtų būti vis labiau užmirštamos knygos. Knygos nukelia į ramybės būseną. Mano bendraamžiai jau pamiršta skaitymo naudą, o šioji yra neišmatuojama: ugdo kūrybiškumą, kritišką mąstymą praturtina bei suteikia daug informacijos. Nors ir įsigali išmaniosios technologijos, tikiuosi, kad popierinės knygos nebus pamirštos dar ilgai. Knygų skaitymas man tampa viena pagrindinių karantino pramogų, jos nukelia į kitus pasaulius.

Gera pramoga yra stalo žaidimai. Tai puiki proga praleisti vakarą be kompiuterio ar televizoriaus bei suartinti šeimos narius. Šiomis dienomis pilna negatyvo, o toks vakaras suteiks daug džiaugsmo. Jei neturite stalo žaidimų, galima juos sugalvoti.

Galima sugalvoti ir kitų pramogų: kurti dainas ar eiles, pradėti mokytis naujos užsienio kalbos. Reikia tik noro ir tikėjimo savimi.

Jomantė MAJAUSKAITĖ, degalinės operatorė, Laučiai:

– Į kiną nenueisi, bare nepasėdėsi ar su draugais šventėje nesusitiksi, štai taip gyvename jau antrus metus. Bet yra ir teigiamų pusių. Galbūt daugeliui teko pakeisti savo laisvalaikio planus, bet man viskas einasi įprastai, gal tik atsirado daugiau laiko sau.

Daugumai dabar didžiausia pramoga apsilankyti pas kosmetologę ar kirpėją. Bet man maloniau laiką leisti vienai arba su šeima. Taip pat karantino metu pradėjau daugiau judėti: važinėti riedučiais, dviračiu, vaikščioti Šyšos pylimu.

Taip pat smagu, kad žiema šiemet palepino ir leido ne tik pasidžiaugti sniegu, bet ir stebėti ledonešį. Pagalvokite kiek daug metų mes buvome to nematę… Nuvažiuoti į Uostadvarį ir stebėti natūralią gamtą – štai pramoga. Karantinas atvėrė daug galimybių: stebėti atsigaunančią gamtą, būti su šeima, skirti laiko sau. Tad ir kitus noriu paskatinti nešvaistyti laiko gulint ant sofos. Juk sakoma: „jei gyvenimas tau duoda citrinas, padaryk iš to limonadą“. Taip ir su karantinu. Taip – jis stipriai apribojo mūsų socialinį gyvenimą, veiklas, bet jis netrukdo tobulėti, kaip tik priešingai – galime tapti dar išradingesni.

Kalbino Ramunė DADŪRAITĖ