Šilutės jaunimas pakviestas įkvėpti pasitikėjimo oro

suzinok ka gali visi DSCN7083Nuo 2014 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Lietuvoje įgyvendina Jaunimo garantijų iniciatyvą (JGI). Ta proga rugpjūčio 24-ąją po Lietuvos miestus ir miestelius prasidėjo Jaunimo garantijų renginių turas „Sužinok, kad gali!“

Pirmasis susitikimas su jaunimu buvo surengtas Palangoje, antrasis – Šilutėje, prie Kultūros ir pramogų centro. Žinomo teatro „Kitas kampas“ aktoriai Audrius Bružas ir Kirilas Glušajevas kvietė jaunimą ne tik padiskutuoti apie ateities perspektyvas, bet ir skatino įsitraukti į improvizacinius žaidimus, išbandyti įvairius profesinius, darbo paieškos, gyvenimo aprašymo rengimo siužetus.  

Kiekvieną renginį sudaro informacinė ir pramoginė dalis (žaidimai, konkursai, viktorinos ir pan.). Renginių metu profesionalūs aktoriai improvizuodami pateikia motyvuojančius sėkmės pavyzdžius, pristato JGI.

Namas neatsiranda per dieną

„Galimybių įsidarbinti, mokytis, tobulinti profesinius pasiekimus yra daug, tereikia tuo domėtis“, – „Šilutės naujienoms“ sakė aktorius A.Bružas, džiaugdamasis, kad pirmąją turo dieną, nešant gerąją žinią, likimas juos atsiuntė į žuvingą kraštą, kuriame jam pačiam teko būti labai seniai.

Deja, renginio reklamos Šilutėje beveik nebuvo, todėl į į puikų renginį jaunimo atvyko tiek, kad juos buvo galima ant rankų pirštų suskaičiuoti. Bet aktorius A.Bružas dėl to nesikrimto – juk ir šluotos vienu kartu neperlauši. Atviraudamas apie savo sėkmės ir darbo galimybes, jis sakė, jog ir jam viskas prasidėjo nuo mažų dalykų.

„Namas per dieną nepastatomas, ir mes ne iš karto įkūrėme teatrą. Savo pirmuosius darbus daugelis pradėjome nuo mažų dalykų, pavyzdžiui, indų plovimo, o keliones – nuo autostopo“, – sakė A.Bružas.

Pasak su šilutiškiais bendravusių aktorių, tam, kad jaunuolis gautų individualizuotą, tik jam pritaikytą konsultaciją, reikia, kad jis ne tik išreikštų norą, bet ir parodytų bent menkutę iniciatyvą tokią paslaugą gauti.suzinok ka gali DSCN7103

Jaunimas atranda pasitikėjimo

Renginyje „Sužinok, kad gali!“ vieni iš aktyviausių dalyvių buvo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Šilutės skyriaus jaunieji lankytojai, projekto „Pasitikėk savimi“ nariai.   Kartu su jais prie Kultūros ir pramogų centro atvykusi koordinatorė Kristina Pažemeckienė pasidžiaugė, kad Lietuvoje vis dažniau atsiranda panašių renginių.

„Dirbu su jaunimu ir pastebiu, kad jis atranda pasitikėjimo savimi, drąsėja, įgyja papildomų žinių“, – sakė pašnekovė.

Anot K.Pažemeckienės, įsidarbinimo problema itin aktuali jaunam žmogui. Bendradarbiaudami su partneriais Šilutės darbo biržos atstovai šį rudenį jaunimą supažindins su trimis pasirinktomis populiariomis profesijomis: apdailininko, socialinio darbuotojo padėjėjo, virėjo, taip pat, kaip ir kasmet, toliau vyks į susitikimus su darbdaviais.

Užimtumas – vertybė

Interaktyvios informacinės dalies metu aktoriai, improvizuodami, juokaudami bei interaktyviai bendraudami su jaunaisiais šilutiškiais, supažindino su Jaunimo garantijų iniciatyva ir ją įgyvendinančių projektų tikslais, siekiamais rezultatais, galimybėmis pasinaudoti projektų teikiamomis paslaugomis ir priemonėmis. Taip pat pateikė motyvuojančius sėkmės pavyzdžius ir atsakė į šilutiškiams rūpimus klausimus.

Pramoginės dalies metu  bendraudami su dalyviais ir improvizuodami aktoriai diegė nuostatas, kad užimtumas yra vertybė, kad alternatyvios užimtumo formos yra vertingos, kad būtina atsakingai planuoti karjerą, kad reikia rinktis pridėtinę vertę sau ir valstybei kuriančią veiklą. Aktyviems ir teisingai į klausimus atsakiusiems šilutiškiams dovanotos simbolinės dovanėlės už aktyvumą.

Startavęs renginių turas „Sužinok, kad gali!“ ir lydinti šauni aktorių komanda  geltonuoju autobusiuku aplankys 20 šalies miestų, susitikimų finišas, planuojama, bus pasiektas spalio 1-ąją Ukmergėje.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!