Šilutės jaunimas tvarko krepšinio aikšteles

 

6Krepšinį žaisti mėgstantis Šilutės jaunimas gali džiūgauti – atgimsta visų pamėgtos krepšinio aikštelės. Iniciatyvos jas atgaivinti ėmėsi asociacijos „Pamario jaunimas“ nariai.

Asociacijai „Pamario jaunimas“ 2639 litai teko iš bendro Šilutės seniūnijai atitekusio vietos bendruomenių programoms skirto puodo.

Prieš metus įsikūrusios organizacijos nariai nutarė, kad laikas tvarkyti jų pačių mėgstamas krepšinio aikšteles. Be to, jie norėtų pagerinti ir mažųjų savo brolių bei sesių užimtumą – į daugiabučių smėlio dėžes privežti smėliuko.

„Graudu matyti, kad vaikai sėdi ne smėlyje, bet duobėse, kur kažkada jo būta, nes visą smėliuką per žiemą išnešiojo kačių augintojai arba iškapstė keturkojai“, – sakė antradienį prie Šilutės pradinės mokyklos esančioje krepšinio aikštelėje sutikti šios asociacijos nariai.

Jų vadovė Lijana Jagintavičienė priminė, jog jaunimas buvo suskaičiavęs, kad visiems jų planams įgyvendinti reikėtų 4000 litų, bet dabar teks išsisukti su menkesne suma. Laimė, kad Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pažadėjo pasirūpinti, kad smėlio jaunimas gautų nemokamai.

Jauniems žmonėms veikti tikrai bus ką. Krepšinio aikštelės Žalgirio, Gluosnių, Knygnešių gatvėse, Laisvės alėjoje (kai kuriose gatvėse jų yra ir po dvi) daug kur jau nebeturi tinklų, o kai kur – ir lankų, nebesimato aikštelių linijų, šalia nebelikę suolelių.
Jaunimas sumanė savo rankomis nupinti krepšinio lankams tinklus, o tam panaudos skalbinių virves. Be to, jie užkabins ir lankus, pastatys naujus ir nudažys dar išlikusius senuosius suoliukus.

„Bandysime iššokti aukščiau bambos“, – taip savo planus įvertino patys jaunuoliai, gerai suprasdami, kad gautų pustrečio tūkstančio litų viskam įgyvendinti nepakaks.

Pirmasis išėjimas į darbą buvo naudingas: nudažyti krepšinio stovai ir linijos abiejose Laisvės alėjos aikštelėse.

Į talką „Pamario jaunimui“ atėjo ir vietos vaikinai, kaip tik tuo metu mėtę kamuolį šiose aikštelėse. „Smagu, kad jauni žmonės suprato, jog dirbame ne sau, o jiems“, – sako L.Jagintavičienė.