Šilutės jaunimo erdvė įgyvendina projektą „Atrask save Šilutėje“ ir kviečia jaunimą

 

Jaunimo koncertasŠilutės atvira jaunimo erdvė nuo 2018 m. birželio pradėjo įgyvendinti projektą „Atrask save Šilutėje“. Tai yra atviro darbo su jaunimu projektas, skirtas jaunimui nuo 14 iki 29 metų.

Visą vasarą jaunimo erdvė su savanoriais organizavo „LAFA ketvirtadienius“. Tai renginių ciklas, kuriuose jauni žmonės susitiko su įdomiomis asmenybėmis, klausėsi jaunimo grupių koncertų. Visi renginiai buvo nemokami.

Vyko koncertai ir susitikimai

Pirmasis renginys vyko liepos 12 dieną. Užklupusi liūtis pakoregavo planus ir teko rinktis Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) foje. Jaunimas bendravo su Šilutės kamerinio teatro aktoriumi Vygantu Paldausku. Nuo atvirų pokalbių buvo prieita prie juoką sukeliančių mizancenų.

Antrąjame „LAFA ketvirtadienyje“ vyko susitikimas su  renginių vedėju, motyvatorium iš Palangos Tautvydu Lubiu. Šis jaunas žmogus šmaikščiai ir emocingai pristatė renginių organizatoriaus profesiją, pasidalino įdomiausių renginių prisiminimais, atsakė į jaunimo klausimus. Vėliau visi išskubėjo į prie Šilutės KPC esantį parką, kur susipažino su drono galimybėmis.

Trečiajame renginyje susitikome su Šilutės krepšinio komandos treneriu Laimonu Eglinsku ir krepšininku Jeffry Perkins. Jaunuoliai sužinojo Šilutės krepšinio komandos kasdienybę ir iššūkius.

Ketvirtasis ketvirtadienis atnešė dar daugiau staigmenų. Jaunimas rupjūčio 2 d. susitiko su kultūristu, šešių knygų apie sportą autoriumi Andriumi Pauliukevičiumi. Keletas bendravimo valandų prabėgo greitai, o šilutiškiai įsitikino, jog šis jaunas žmogus ne tik sportuoja, bet ir geba suderinti rašytojo ir fotografo darbus. Vėliau visi nuskubėjome prie lauke sustatytų apsivertimo ir smūgio imitavimo įrenginių, projekto     užsisekitesaugosdiržą – finansuojamo    LAKDLietuvos automobilių kelių direkcijos.

Paskutiniaisiais  rugpjūčio ketvirtadieniais suskambo jaunimo muzikos koncertai – grojo jaunimo grupės „Kofeinas“ iš Gargždų ir „Prieskonis“ iš Šilutės. Džiaugiamės, kad jauni žmonės imasi iniciatyvos džiuginti aplinkinius gera muzika ir skleisti gera nuotaiką. Ačiū Vygantui Stoškui už muzikinius klausimus.Jaunimas Telsiuose

Paskutinis šią vasarą „LAFA ketvirtadienis“ buvo rugpjūčio 30-oji, kai Šilutę sudrebino jaunimo muzikos grupių „Gal“ iš Skuodo muzikos mokyklos ir „Prieskonis“ iš Šilutės dainos. Net dvi valandas nenutrūstamai skambėjo jaunimo muzika.

Keliauta po Žemaitiją

Džiaugiamės, kad prie renginių atviroje jaunimo erdvėje organizavimo prisidėjo ir keletas savanorių: Kristina Juzelėnaitė, Rokas Gelgaudas ir LMS Šilutės skyriaus pirmininkė Rimantė Macijauskaitė.

Projektu buvo siekiama ne tik organizuoti renginius, bet ir tobulinti jaunimo darbuotojų bei organizacijų, dirbančių su jaunimu, kompetencijas. Todėl Šilutės jaunimo erdvėje vyko dviejų dienų mokymui, kuriuos vedė supervizorius Donatas Petkauskas.

Nieko nėra geriau, kaip pasidalinti gerąja patirtimi su kitomis jaunimo erdvėmis ir centrais. Todėl rugsėjo 26 d. Šilutės rajono jaunimo erdvės ir Šilutės rajono mokinių taryba apsilankė Telšiuose. Jaunimas lankėsi Žemaičių „Alkos“ muziejuje, kur išklausė paskaitą apie Žemaitijos istoriją bei keliavo po Žemaitijos sostinę – Telšius. Su jaunimu vyko Šilutės švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Vida Kubaitienė, Kintų jaunimo erdvės koordinatorius Laimondas Taroza ir JRD jaunimo erdvių projekto „Atrask save Šilutėje“ vadovas bei Šilutės jaunimo erdvės koordinatorius Rimvydas Petrauskis. 

Tądien lankėmės ir Telšių atvirame jaunimo centre, kurio darbuotojai pristatė savo centrą, pasidalijo darbo patirtimi, papasakojo apie mobilųjį darbą su jaunimu bei patirtinį mokymo centrą Džiuginėnuose. Jaunimas susitiko su Telšių LMS skyriaus atstovais ir pasidalijo gerąja patirtimi. Džiugu, kad Jaunimo reikalų departamento finansuojamas projektas „Atrask save Šilutėje“ leidžia jaunimui bendradarbiauti su kitų rajonų jaunimu.

Planų dar daug

Projekte planuojame dar daug įvairių renginių, kuriuos įgyvendinsime iki gruodžio pabaigos. Vienas iš planų – spalio viduryje organizuoti socialinės reklamos konkursą, kuriame jaunimas kurs trumpas socialines reklamas. Lapkričio mėnesį organizuosime jaunimo dieną, kurioje bus pristatytos socialinės reklamos ir apdovanoti visi konkurse dalyvavę jaunuoliai bei tikimės sulaukti svečių iš Kelmės atvirojo jaunimo centro, kuriame viešėjome šiemet.

Džiaugiamės, kad projekto dėka pavyko įsigyti daug veiklai skirtų priemonių. Tad nepatingėk ir ateik į Šilutės atvirą jaunimo erdvę Šilutės kultūros ir pramogų centre (Lietuvininkų g.6).
Daugiau informacijos facebook

https://www.facebook.com/Šilutės-atvira-jaunimo-erdvė-1646917842245768/Tad dalyvauk jaunimo erdvės veiklose jei tau nuo 14 iki 29 metų. Visos veiklos Jaunimo erdvėje nemokamos. Projektas finansuojamas Jaunimo reikalų departamento.