Šilutės jaunimui duris plačiai atveria išgražinta Jaunimo erdvė

jaunimo erdve DSCN9966Besibaigiant 2015-iesiems, Šilutės miesto jaunimui duris atvėrė naujai įkurta Jaunimo erdvė (Liepų g. 16). Nuo tos dienos praėjus daugiau nei keturiems mėnesiams, pagaliau visi pakviesti į oficialią erdvės atidarymo šventę.

„Nedarėme oficialaus Jaunimo erdvės atidarymo anksčiau, nes pirmiausia norėjome susitvarkyti patalpas – verkiant reikėjo remonto, naujų baldų ir įrangos“, – sakė Šilutės jaunimo erdvės kuratorė Lijana Jagintavičienė.

Būtent jaukiai ir patogiai jaunimas jau gali pasijausti, nes Jaunimo erdvės aplinka dabar visiškai kitokia: naujai apklijuotos sienos, išdažytos palangės ir gauti nauji baldai.

Remontą pasidarė patys

Į Šilutės jaunimo erdvės atidarymą, kuris įvyko antradienio pavakarę, atvyko nemažai jaunuolių ir juos palaikančių svečių, nešinų dovanomis. Visi džiaugėsi, jog niūrios patalpos pasikeitė neatpažįstamai.

Jaunimo erdvės atstovai trumpu filmuku pristatė, kaip sekėsi įsikurti, kaip vyko remonto darbai. Pats jaunimas kūrė planus ir ieškojo priemonių, kaip sutvarkyti sienas, pagražinti palanges ir taip toliau.

„Mesdavome visus darbus ir imdavome diskutuoti. Tarp visų mūsų nebuvo nė vieno statybininko, todėl šiandien turime tokią aplinką, kokią sugebėjome susikurti patys savo pastangomis“, – sakė L.Jagintavičienė.

Šventinę nuotaiką dar labiau nuskaidrino jaunimo parengta koncertinė programa: gitaromis grojo ir dainavo Violeta Vilniškytė ir Beatričė Pundžiūtė, o Ignas Šmitas ir Vytenis Augustas sušoko keletą gatvės šokių.

Ir sveikino, ir apdovanojojaunimo erdve stalo futbolas DSCN9976

Sveikinimo žodžius Jaunimo erdvės lankytojams ir puoselėtojams perdavė rajono Mokinių tarybos pirmininkė Gabrielė Vindžigelskytė, Šilutė rajono savivaldybės administracijos jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Simona Skuodaitė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir savivaldybės Tarybos narys Tomas Budrikis. Pastarieji džiaugėsi taikliu pavadinimu, nes žodis „erdvė“ reiškia aplinką be ribų.

„Tikiuosi, kad šioje erdvėje jaunimas puikiai jausis, galės veikti, o mes, Savivaldybės administracija, stengsimės padėti“, – linkėdamas jaunimui veiklumo, šypsenų, dainų ir šokių, sakė V.Pozingis.

Apie nemenką iššūkį, kurį priėmė Šilutės miesto jaunimas ir puikiai su užduotimi susitvarkė, kalbėjo ir šventėje dalyvavęs savivaldybės Tarybos narys Ričardas Stonkus. Anot jo, džiugu, kad kaimiškų vietovių pavyzdys, kai jaunimo erdvės buvo įkurtos Katyčiuose, Kintuose, užkrėtė ir kitas jaunimo organizacijas.

„Atlikote didžiulį darbą. Tik tie, kam teko dirbti su organizacijos įkūrimu kaimiškoje vietovėje, gali suprasti, jog miesto ribose įkurti tokią erdvę yra trigubai sunkiau“, – sakė R.Stonkus. Jis linkėjo, kad šioje erdvėje būtų auginamos naujos ir veržlios kartos, bei padovanojo paties tapytą paveikslą, sukurtą bendraujant su jaunimu vieno plenero metu.

Visi renginio dalyviai užrašė linkėjimus, kuriuos galės perskaityti kaskart į Jaunimo erdvę užsukantys jaunuoliai.

Laukia visų jaunuolių

Sustoję ratu, plodami rankomis bei skaičiuodami iki trijų šventės dalyviai sušuko: „Jaunimo erdvė atidaryta“!
Dėkodama visiems, kas geranoriškai parėmė, teikė patarimus kuriant ir gražinant aplinką, L.Jagintavičienė pasidžiaugė, kad šioje Jaunimo erdvėje atvykusieji gali prisėsti ant naujutėlaičių 6 sėdmaišių. Jie buvo nupirkti už projekto lėšas, kurį parengė pati Jaunimo erdvės kuratorė. Nupirkti keli stalo žaidimai – jiems apie 200 eurų skyrė Savivaldybės administracija.

Kuratorė tikisi, kad kiekvieną antradienį ir penktadienį, nuo 15 val. iki 20 val., atnaujintos patalpos sulauks vis daugiau jaunimo ir teiks dar daugiau bendravimo džiaugsmo.

Erdvės atidarymą vainikavo vaišės ir smagūs žaidimai: jaunimas skanavo torto, ant kurio puikavosi užrašas „AJE“ (Atvira jaunimo erdvė), varžėsi stalo futbolo turnyre.

Pasak L.Jagintavičienės, Jaunimo erdvėje planuojami filmų vakarai ir protų mūšių turnyrai, taip pat ruošiamos ir kitos pramogos, kurios skatins jaunimą būti aktyvų, ieškoti naujų idėjų bei, žinoma, rengti projektus.jaunimo banga spaudos remimo fondo