Šilutės kapinėse visų patogumui – nauji laistytuvai

laistytuvai kapineseMaloniai nustebinti buvo šilutiškiai, pastarosiomis dienomis apsilankę Šilutės kapinėse – čia jie rado stovus, ant kurių kabėjo naujintelaičiai laistytuvai. Jais gali naudotis visi kapų lankytojai.

Tokia graži iniciatyva nėra labai nauja. Jau pernai Vainute artimųjų kapus lankantys žmonės galėjo pasinaudoti laistytuvais.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus šmaikštauja visas pagyras dėl gražios iniciatyvos galintis prisiimti sau. Iš viso Šilutės kapinėse prie pagrindinių takų pastatyti 8 stovai: 6 naujosiose ir 2 senosiose kapinėse, ant jų kabo po 6 laistytuvus – iš viso 48.

Pasak seniūno, tai atsiėjo daugiau kaip 400 eurų. Stovus pastatė seniūnijos darbininkai.

Klausiamas, kaip kilo mintis palengvinti kapus tvarkančių žmonių darbą, R.Steponkus atsako laistytuvus kapinėse pamatęs kažkur Žemaitijoje.

R.Steponkus tikisi, kad šilutiškiai ir kiti mūsų kapinių lankytojai bus tokie geranoriški, kad bendram naudojimui padėtų laistytuvų nepasisavins. „Šilutiškiai yra labai geri, sąžiningi žmonės, tad turime viltį, kad visų patogumui pakabintas inventorius visiems ilgai tarnaus. Bent jau iki rudens“, – žėrė pagyrimus šilutiškiams seniūnas.

Jis neslėpė jau sulaukęs kelių skambučių, kurių autoriai pasidžiaugė ir dėkojo už gražią ir visiems reikalingą paslaugą.

Vainuto kapinėse jau pernai buvo galima pamatyti ir laistytuvų, ir kibirų, čia padėtų bendram naudojimui. Tokios iniciatyvos tuomet ėmėsi vietos gyventoja Ž.Pietarienė, taip pat kažkur ją nusižiūrėjusi. Ji pati ieškojo laistytuvų ir kibirų, kuriuos galėtų palikti bendram naudojimui. Nuošalėje neliko ir seniūnija: „Suradome ir mes keletą senų kibirų“, – sakė seniūnas Vitalijus Mockus.

Tačiau čia laistytuvai rudens nesulaukė – dingo, o šį pavasarį Vainuto kapinėse buvo galima rasti tik senus kibirus. Tačiau seniūnija jau  nupirko 4 naujus laistytuvus ir padėjo juos visų atvykstančiųjų patogumui.

Nesusipratėliams apie tai, kad šis turtas yra visų, primena užrašas „Kapinių inventorius“.