Šilutės krašte sumažėjo kontrabandos gabentojų

Šilutės rajone pastaraisiais metais akivaizdžiai sumažėjo sienos pažeidėjų – kontrabandos gabentojų. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovai sako, kad tokių rezultatų pasiekta ir todėl, kad rajono savivaldybės vadovai palankiai priėmė pasieniečių siūlymus pasienyje įdiegti modernias sienos stebėjimo sistemas.

Apdovanojimą Šilutės merui įteikė VSAT vadas Rustamas Liubajevas, Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis bei policijos kapelionas klebonas Remigijus Saunorius.

Todėl Savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui įteiktas specialus ženklas už nuopelnus Valstybės sienos apsaugos tarnybai.

Apdovanojimą įteikė VSAT vadas Rustamas Liubajevas, Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis bei policijos kapelionas klebonas Remigijus Saunorius.

V. Laurinaitis „Šilutės naujienoms” sakė, kad toks įvertinimas jam buvo netikėtas. Ypač malonūs jam buvo VSAT vado R. Liubajevo žodžiai, kad tarp Lietuvos savivaldybių, kurios yra kaimyninių valstybių pasienyje, Šilutės savivaldybė yra draugiškiausia Valstybės sienos apsaugos tarnybai.

VSAT vadas R. Liubajevas ir Pagėgių rinktinės vadas R. Timinskis pažymėjo, kad pastaruoju metu akivaizdžiai sumažėjo valstybės sienos pažeidėjų – kontrabandos gabentojų skaičiai. Tokį rezultatą pasieniečiai mano pasiekę ne tik dėl įdiegtų naujų technologijų ir įrengimų, bet ir dėl to, kad Savivaldybės taryba ir administracija ypač palankiai priėmė naujus būtinus sprendimus.

R. Timinskis „Šilutės naujienoms” sakė, kad kontrabandininkams ypač nepatinka įdiegtos modernios techninės kontrolės sistemos, kurios stebi visą Nemuno upės vagą ir pakrantes, besiribojančias su Rusijos siena. Diegiant šias sistemas daug pagalbos buvo sulaukta iš pasienyje esančių Šilutės savivaldybės seniūnijų.

„Pagėgių rinktinės pasieniečiai mielai dalyvauja Savivaldybės ir seniūnijų organizuojamose šventėse ir prezentacijose, susitikimuose su moksleiviais. Šilutės savivaldybėje pasieniečiai jaučia glaudų bendradarbiavimą su seniūnijomis. Šventėse dažnai sudaromos galimybės propaguoti pasieniečių profesiją”, – sakė R. Timinskis.

Komercijos direktorius, korespondentas