Šilutės krašto jaunimas kviečiamas vienytis ir kurti dainas

Lacko Valdas„Šilutės krašte yra kūrybingo jaunimo, kuris nori, gali ir turi ką parodyti“ – įsitikinęs Šilutės krašte gerai žinomas muzikantas Valdas LACKO.

Su šūkiu „Atraskime vienas kitą!“ jis ragina jaunimą kurti eiles, muziką, dainuoti, o visa tai vainikuoti kompaktinėje plokštelėje ir koncerte. Valdas žada išleisti tokį CD ir padėti surengti koncertą.

Stiliui ir turiniui – visiška laisvė

Grupės „Karčema“ vokalistas, daugelio renginių organizatorius V.Lacko įsitikinęs, jog Šilutės rajone yra daug jaunų kuriančių žmonių, bet ne visi drįsta arba turi galimybę pasirodyti. Jie taip ir lieka nepastebėti.

„Iš savo patirties žinau, kai kartu su savo seserimi Vita dalyvavau autorinės dainos konkurse „Gabija“. Atrodo, taip ir niežti nagai – kur dar atlikus savo kūrybą, bet niekas nekviečia…“ – prisimena Valdas.

Dvejus metus generuota V.Lacko idėja pagaliau įgavo apčiuopiamą pavidalą. Muzikantas kviečia kuriantį jaunimą vienytis – atrasti vienas kitą ir kurti dainas. Kad daina skambėtų – reikia keleto sudedamųjų dalių: teksto, muzikos ir atlikėjo. Jei vienas žmogus to negali padaryti, Valdas siūlo kooperuotis ir sukurti bendrą darbą.

„Pavyzdžiui, jei žmogus rašo tekstus, eilėraščius, bet nedainuoja, gali ieškoti, kas galėtų dainą jo žodžiais atlikti, sukurti muziką. Tai ypač aktualu rašantiems, nes jiems kur kas sunkiau savo kūrybą parodyti“, – idėją aiškino Valdas.

Stilistiniu ir turinio atžvilgiu kūrėjai turi visišką laisvę. Čia nėra griežtų taisyklių, apie ką turėtų būti daina: nuo nelaimingos meilės iki gamtos grožio. Neribojamas ir žanras, tad laisvai gali reikštis ir bardai, ir rokeriai, ir reperiai, ir pop muzikos kūrėjai.

Jaunimas pats kurs CD viršelį

Ne vienerius metus kartu su Vygantu Stoškumi organizuojantis konkursą „Pamario talentai“ muzikantas sakė, jog gali ir patarpininkauti, t.y. rekomenduoti, kas galėtų dainą atlikti.

Papasakojęs apie savo idėją Šilutės krašte žinomesniems jauniems atlikėjams Gretai Vitonytei, Gretai Konaverskytei, Kristinai Šlyžiūtei, Ernai Šlažaitei, „Lietuvos talentai“ dalyviui Mindaugui Mišeikiui ir kitiems, V.Lacko jau sulaukė entuziastingo palaikymo.

Pasak Valdo, tai puiki proga studentams grįžti į Šilutę ir įamžinti savo kūrybinį palikimą, kurio išties nemažai.

Šiuo metu Vokietijoje studijuojanti K.Šlyžiūtė atlieka savo kūrybos ir lietuvių liaudies harmonizuotas dainas. Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje vokalą studijuojanti rusniškė G.Vitonytė anksčiau vadovavo jaunimo roko grupei.

„Galima bendradarbiauti ir su kitų miestų kūrėjais, svarbiausia, kad vienas iš dainos autorių būtų „mūsiškis“. Ateity būtų ryšių užmezgimas su kitų miestų jaunimu“, – idėjos tęstinumu tiki Valdas.

Dainas Valdas nemokamai įrašys savo įrašų studijoje. Valdas pabrėžia, kad viskas bus daroma bendradarbiaujant kartu su atlikėju, kad būsima daina atitiktų jo norimą, o ne primestą stilių. Galiausiai dainos suguls į kompaktinį diską, kuris visuomenei bus pristatytas koncerte.

V.Lacko turi dar vieną mintį – besibaigiant įrašams surengti būsimo kompaktinio disko viršelio konkursą. Čia galėtų pasireikšti visi fotografuojantys, užsiimantys grafiniu dizainu ir pan.

„Daugelis klausia, kas man iš to?.. Tai neįkainojama patirtis. Noriu, kad jaunimas paliktų kažką savo kraštui. Čia viską padarys jie, o aš tik padėsiu. Daina po dainos ir gims bendras kūrinys“, – sakė V.Lacko.

Visais klausimais galima kreiptis į Valdą el. paštu valdaslacko@gmail.com. Daugiau informacijos galima rasti socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtame renginyje „Atraskime vienas kitą“.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.