Šilutės krašto seimūnai gavo atsakingas pareigas

remigijus94Visi trys Šilutės krašte išrinkti Seimo nariai jau atrado savo vietą Seime. „Tvarkietis“ Kęstas Komskis tapo vieno iš trijų svarbiausių valstybės pareigūnų – Seimo pirmininko – vienu iš penkių pavaduotojų.

K.Komskio partietis Remigijus Žemaitaitis išrinktas Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku. Jo pavaduotoju tapo socialdemokratas Artūras Skardžius.

K.Komskis ir R.Žemaitaitis jau antrą kadenciją išrinkti į Seimą. K.Komskis kandidatavo vienmandatėje Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje, tačiau neįveikė II rinkimų turo kovos ir Seimo nario mandatą gavo pagal partijos Tvarka ir teisingumas sąrašą.

A.Skardžius II rinkimų ture Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje nugalėjo K.Komskį.

R.Žemaitaitis jau pirmajame rinkimų ture ryškia balsų persvara aplenkė visus Šilalės – Šilutės vienmandatės rinkimų apygardos kandidatus. O II ture gavo tiek rinkėjų balsų, kad pateko į populiariausių naujųjų Seimo narių penketuką.KOMSKIO

Seime dėl vicepirmininkų paskyrimo už K.Komskio kandidatūrą balsuojant slapta pasisakė 73 parlamentarai – 13 mažiau, nei sudaro valdančiąją daugumą, prieš buvo 56 parlamentarai.

„Tvarkiečiui“ R.Žemaitaičiui vietoj anksčiau planuoto vidaus reikalų ministro portfelio atiteko seimo Ekonomikos komiteto pirmininko postas. Užvakar vykusiame šio komiteto posėdyje už jo kandidatūrą balsavo 7 komiteto nariai, 3 susilaikė.

Ekonomikos komiteto pirmininku R.Žemaitaitis tapo netikėtai mirus parlamentarui Juliui Veselkai, kuriam buvo numatytas šis postas. R.Žemaitaičio pavaduotoju išrinktas Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narys A.Skardžius. Už jo kandidatūrą balsavo 7 komiteto nariai.

Naujajame Seime jau registruotos kelios tarpparlamentinių ryšių grupės, į kurias buriasi su užsienio šalių politikais bendrauti norintys parlamentarai. Tarpparlamentinių ryšių grupės sudaromos laisvu Seimo narių apsisprendimo principu. Grupei ryšiams su Baltarusija vadovaus A.Skardžius.